העיתונאית והסופרת סמדר שיר: אורחת הספריה העירונית באור יהודה

סמדר שיר הסופרת והעיתונאית התארחה בספריה העירונית באור יהודה השבוע, במסגרת המפגש השלישי בסדרת מפגשי הקריאה של מועדון "קוראים ביחד", יוזמתה של חברת my.

במפגש שיוחד למאפייני הכתיבה הנשית בישראל, סיפרה סמדר על החוויות וההתמודדויות עימן היא כאשה ואמא מתמודדת בשיגרת יומה. המפגש היה שזור סיפורים אישיים והציג את הדילמות עימן מתמודדת אם סופרת לעומת גבר סופר ועל הדרך בה כתיבתה משתלבת בעשייה השוטפת של ענייני הבית והילדים.

לפני המפגש עם קהל המבוגרים, נפגשה סמדר עם הילדים המשתתפים בחוג כתיבה יוצרת המתקיים בספרייה העירונית בהנחייתה של סיגל מגן. הילדים זכו לשמוע ממנה על ילדותה, על התלבטותה בבחירת דרכה הספרותית על אף חוסר העידוד מסביבתה הקרובה. סמדר סיפרה על התנאים הקשים עימם נאלצה להתמודד:כמו העמדתה להשעיה מביהס בשל פירסומיה השונים בין היתר גם שירי אהבה בעיתוני ילדים שונים על רקע היותה תלמידת בית ספר דתי.
במעמד המיוחד היא הודתה לתרצה אתר ז"ל על שליוותה והדריכה אותה בתחילת דרכה ובסוף דבריה אף ענתה לשאלות הילדים הנרגשים וחיזקה אותם.

יפה נפתלי, מנהלת הספריה העירונית אמרה: "אנו גאים לארח אישיות מיוחדת כמו זו של סמדר באור יהודה. מעבר לעניין שבסיפורה האישי מביאה סמדר מסר חשוב לנשים, לילדים ולכל מי שחפצה נפשו לעסוק בתחום לעיתים כנגד כל הסיכויים. חשוב לנו שתושבי העיר ידעו כי אנחנו פועלים רבות לשם טיפוח הקריאה, הכתיבה  והיצירה ומזמינים אותם להיות חלק מעשייה מעצימה ותורמת"         

negishut icon עבור לתוכן העמוד