נבחרות הכדורעף בעיר בראש טבלת הפלייאוף של ליגת בתי הספר

נבחרת כדורעף בנות אור יהודה

נבחרת הכדורעף לבנות ז' – ח' הבטיחה מקומה בטורניר הגמר הארצי לאליפות בתי הספר לאחר שורת ניצחונות כבירים בשלב רבע הגמר.

פרויקט הכדורעף שמובילה חברתmy  במטרה להפוך את אור יהודה לחממה לטיפוח כישרונות בענף הכדורעף  בדרף להפיכת העיר לכוח עולה בקנה מידה ארצי, מתחיל להניב פירות מוקדם מן הצפוי. הישגיהם האחרונים של  קבוצות הבנות והבנים של אור יהודה החלו אף למשוך את תשומת לבם של בכירי היחידות לאיתור ספורטאים מצטיינים בענף הכדורעף. 

 

קבוצת הלוחמות של אור יהודה, המתאמנות במסגרת מחלקת הספורט של חברת my , רשמה לעצמה בימים אלו הישגים מרשימים, עת התברגה למשחקי הגמר הארצי במשחקים מרשימים ברבע הגמר מול נבחרות כיתות ח' חזקות, ללא מחליפות ובהרכב חסר אשר התבסס על 5 בנות מכיתה ז' - עדן ולנטינוב, סתיו בלולו, ניצן אלקין, נועה אהרונוביץ' ועדי אהרון, ועל תלמידת כיתה ח' היחידה שהייתה כשירה לשחק, מיכל שמחייב, היה ברור מהרגע הראשון כי תנאי הפתיחה הלא נוחים, לא ימנעו מבנות העיר לוותר על הכרטיס הנכסף לחצי הגמר. 

 

רינה דור, סמנכל חברתmy  ומנהלת מחלקת הספורט שיבחה את הישגי הבנות והבנים: "אנו משקיעים משאבים בפיתוח ענף הכדורעף בעיר מתוך אמונה אמיתית ביכולת והכישרון הטמונים בנערים ובנערות, וברוח חזונינו למחוייבות טיפוח קרקע למצויינות בקרב התושבים. ההישגים האחרונים הוכיחו יותר מכל כי קיים באור יהודה גרעין חזק שבעזרת הכוונה והדרכה מקצועית יוכל לשגשג ולהאמיר להישגים מרשימים."

 

במשחק הראשון אשר הפגיש את בנות אור יהודה עם נבחרת ליידי דייויס תל אביב, הפגינו הבנות משחק שקול אינטליגנטי ונטול טעויות אשר הוביל לניצחון חלק בתוצאה 2:0 והיווה הצהרת כוונות למשחק השני של שלב רבע הגמר, משחק קשה מול מוליכת שלב הבתים המוקדמים, מקיף רמות בת ים אשר דרסו את הליגה ללא הפסדים תוך כדי שהן שומטות מערכה אחת בלבד כל העונה.

 

מיד עם תחילת המשחק היה ברור כי על אף שהמשחק התקיים באולמן של בנות בת ים, הביתיות של המארחות אינה מהווה גורם מבחינת בנות אור יהודה אשר פתחו את המערכה בצורה נהדרת.

 

מול הלחץ, הפגינו הבנות קור רוח המלווה במשחק התקפה משובח וניצחו את המערכה הראשונה בצורה משכנעת.

לאחר הניצחון במערכה הראשונה, פתחו הבנות את המערכה שנייה חלש ונקלעו לפיגור גדול (18-11) אותו הצליחו למחוק וכמעט גם לחזור למשחק אך לבסוף הפסידו בתוצאה 21-20 והמשחק המשיך למערכה השלישית והמכרעת.

במערכה השלישית עלו בנות אור יהודה למגרש נחושות לנצח.

 

משחק ההקרבה והלחימה בהגנה שהפגינו הבנות עורר השראה והשאיר את בנות בת ים ההמומות ללא פתרונות. בנות אור יהודה מנצחות 15-10 ועולות לשלב חצי הגמר.

 

גם בטורניר הגמר המחוזי, עם חזרתה של קפטן הקבוצה עדי אברמוביץ הפגינו בנות אור יהודה ביטחון וקור רוח על המגרש.

משחק לוחמני ונטול טעויות של בנות אור יהודה מול נבחרת הכדורעף האגדית של בי"ס חשמונאים מבת ים, הסתיים בתוצאה מרשימה של 2:0.

 

סתיו בלולו וניצן אלקין הפגינו משחק הגנה פנטסטי שכלל מספר הצלות מדהימות של כדורים אבודים, עדן ולנטינוב ועדי אברמוביץ' שלטו ברשת והפגינו משחק אינטליגנטי וקטלני, מיכל שמחייב הפגינה, כרגיל, משחק סולידי חכם ומדויק ועדי אהרון סיפקה את הנקודות האחרונות במערכה השנייה בהנחתות נהדרות שניצחו את המשחק עבור אור יהודה והבטיח את מקומן בטורניר הגמר הארצי.

 

בסיום המשחק אמר מאמן הקבוצה, אורי שפירא  כי הוא: "רוצה להודות למנהלי חטיבות הפרדס וארזים, מאיר ישראל ושוש ברדה אשר נרתמו למשימה והוציאו אוטובוס של תלמידים מחטיבות העיר שעודד נפלא את נבחרת הבנות בטורניר וסייע להן לנצח.

 

מעבר לכך, הבנות הפגינו משחק שקול אינטליגנטי ונטול טעויות אשר הפך משחק שאמור היה להיות קשה מול יריבה עם מסורת ארוכה בענף לניצחון חלק וקל בתוצאה 2:0 ".

 

אורי הוסיף ואמר כי: "הישגים אלו הם תוצאה ישירה של ההשקעה של הבנות והעבודה באימונים וכן של רוח הלחימה, ההקרבה ועבודה קבוצתית שהינם חלק מן הערכים שאליהם אנו שמים דגש בפרויקט הכדורעף בעיר ואני צופה שהישגים אלו הינם רק יריית הפתיחה של פרויקט שעדיין רק בחיתוליו"

negishut icon עבור לתוכן העמוד