לשר: "הדרך אל האושר עוברת במטבח"

מפגש מעניין עם השף אסף לשר התקיים השבוע בספרייה העירונית במסגרת מפגשי מועדון "קוראים ביחד" אותם מפיקה חברת my. לשר שמאמין "שהדרך אל האושר עוברת במטבח", הסביר למשתתפים את חשיבותו של תפריט מזין המורכב מחומרי גלם טובים, ממאכלים מגוונים וצבעוניים המושכים את העין. לשר הדגיש כי  ככל שהרגלי התזונה הם פשוטים יותר ומבוססים על ירקות, פירות ובשר טריים האוכל יהיה מזין יותר, אנחנו נהיה בריאים יותר וכך גם מאושרים יותר.

משתתפי המפגש קיבלו מלשר טיפים על הדרך לשמור על הויטמינים בירקות ובפירות ללא הריסתם בבישול, כמו גם על ארסנל כלים מתאימים שיקלו על הכנת המזון.

 

בחלקו השני של המפגש הזמין לשר את משתתפי המפגש להנות מסעודה פשוטה, טעימה וצבעונית אותה הכין לפניהם שכללה: מרק עגבניות ריחני להפליא, סלט חסה עסיסי ומתובל בדיוק, כובעי פילו ממולאים בירקות מוקפצים ולסיום עוגת שוקולד עם קצפת ותותים.

 

יפה נפתלי, מנהלת הספרייה העירונית סיפרה כי "המפגש עם לשר לא היה עוד מפגש סיפרותי שיגרתי. בחירת הנושא וההיכרות עם ז'אנר ספרות הבישול המשגשג לאחרונה כחלק מרצון לתת בימה לזרמים מגוונים ושונים בכתיבה, הבטיחו ערב מהנה, מענג עם טעם של עוד, תרתי משמע..."

 

המפגש הבא במסגרת מועדון "קוראים ביחד" הפרוייקט לעידוד קריאה בקרב מבוגרים ביוזמת חברתmy , יענג את חבריו בסיור ספרותי בתל אביב הנקרא "בלדה לאשה".

משתתפי הסיור יעקבו אחר חייהן של ארבע משוררות מהגדולות שחיו בתל-אביב: רחל, לאה גולדברג, תרצה אתר ויונה וולך.

במהלך הסיור ידונו הקשרים בין סיפור חייהן לבין העיר הגדולה כל זאת בין פינות חבויות וגנים סמויים, החבויים בין ככר אתרים לכיכר לונדון.

negishut icon עבור לתוכן העמוד