הצלחה כבירה באירוע למען שיתוף פעולה בין מחלקת הנוער לקהילה הבוכרית

הורי הנוער הבוכרי באור יהודה, בהנהגתה של  ג'אנה כהן רכזת הקהילה הבוכרית בעיר וסגנית יו"ר דירקטוריון my, הגיעו לערב מרתק בו הוצגו בפניהם פעילויות מחלקת הנוער ומרכז נד"ב בעיר ונידונו הדרכים לשילוב ילדיהם בפעיליות אלו.

לשיתוף הפעולה בין  כהן ונציגי מחלקת הנוער קדם תהליך איתור צרכים בתוך הקהילה שהצביע על תופעה מעניינת, בה מהווים ההורים גורם מניע מכריע לפעולה בקרב ילדיהם, הקשור קשר הדוק להיקף שילובם בפעילות הנוער בעיר.

חשיבות שילובם של נערים ונערות בני הקהילה בחיי הנוער בעיר קיבלה משנה תוקף כשבנוסף להורים ולנציגה הגב' כהן, נכחו במפגש גם אפי גוטמן יו"ר דירקטוריון my וסגן ראש העיר, קרן אלהרר מנהלת מחלקת הנוער בחברת my  ורוזי בן עמי רכזת מרכז נד"ב.

 

ההורים שמחו לשמוע על היקף פעילות הנוער בעיר והביעו את רצונם לשילוב ילדיהם בה ואף התרשמו מאוד מהרצון האמיתי של הגורמים המעורבים לקדם העניין. בסופו של המפגש גובשה נציגות הורית שתוביל את התהליך המלא לשילוב בני הנוער הבוכרי בשיתוף ובלווי כל הגורמים, תוך בחינת התנאים ואופייה המיוחד של קהילת הבוכרים באור יהודה.

 

אפי גוטמן, יו"ר דירקטוריון my  וסגן ראש העיר אמר כי הוא רואה בנוער את דור העתיד של העיר ותושביה ומשום כך מחוייב לתהליך קידומו. הנוער הוא השופר החברתי, התרבותי והערכי של כל קהילה. כך לדוגמא היה חשוב לנו לקדם את המאבק לשיחרורו של גלעד שליט דרך עצרת בני נוער בשבועות האחרונים.שילובם של בני הנוער מהעדה הבוכרית בחיי העיר הוא קריטי לעיצובה של פני החברה. זוהי קהילה שבאמתחתה הישגים וכשרונות יוצאי דופן שעלינו כנבחרי ציבור לפעול בכל הכוח להגשמתם ושיגשוגם, תוך עידוד שיח משותף להתגברות על תנאים מורכבים כאלו או אחרים."

 

ג'אנה כהן רכזת הקהילה הבוכרית בעיר וסגנית יו"ר דירקטוריון my אמרה כי היא "מברכת את היוזמה הנהדרת ורואה בה קרש קפיצה והזדמנות  נהדרת להעצמת הקהילה הבוכרית בעיר דרך בניה ובנותיה ובתחילת העבודה המשותפת תחילתו של עידן חדש בעיר עבור בני הקהילה." 

negishut icon עבור לתוכן העמוד