אורן נגרוב מ כיתה ה' מאור יהודה זוכה תחרות הכתיבה הארצית לשנת תשס"ט

אורן נגרוב מ כיתה ה' מאור יהודה זוכה תחרות הכתיבה הארצית לשנת תשס"ט

מדי שנה מקיימת אגודת הסופרים העבריים בישראל, בהובלתה של הסופרת ריקה ברקוביץ תחרות כתיבה ארצית לתלמידי בתי ספר יסודיים מרחבי הארץ.

 

לאחרונה זכה אף אורן נגרוב תלמיד כיתה ה', תושב אור יהודה ובוגר סדנת הכתיבה היוצרת בהדרכת הסופרת סיגל מגן אותה מפעילה my הספרייה העירונית,  בפרס כתיבה יוצרת מטעם אגודת הסופרים העבריים בישראל ויצירתו בנושא איכות הסביבה נבחרה להיכלל בספר יצירות ארצי מיוחד שהופק לרגל שבוע הספר העברי וכולל בתוכו 61 יצירות נבחרות מתוך כ-3000 שניסו את מזלן. 

 

יצירתו של אורן המספרת על עולם עתידני דמיוני המתמודד עם מחסור במיים, בו נותר כדור הארץ עם שלוש ימות בלבד, זכתה בפרס נוסף והיא תכנס אף לכתב העט האינטרנטי "על הדרך" בהוצאת "בת אור" ו תתפרסם בספר היצירות של ילדי ישראל לצד 60 יצירות מצטיינות נוספות.

 

מרגלית זוארץ, רכזת העשרה בספרייה, המלווה את סדנאות הכתיבה מזה שש שנים סיפרה כי :" זו השנה השנייה בה זוכות יצירות תלמידי סדנת הכתיבה באור יהודה בהנחייתה של סיגל מגן להיכלל בספר המכובד בו משובצים גם ברכותיהם ועצותיהם של סופרי ומשוררי ישראל. אור מנדלסון ורויטל מאירוב עשו זאת אשתקד."

 

את הטקס החגיגי והמרשים שהתקיים באולם "צוותא" בתחל אביב כיבדו אורחים רבי מעלה מתחום הספרות, התרבות והחינוך בינהם: ח"כ אופיר פינס פז, השחקנית והסופרת גילה אלמגור, שמואל עומר בשם רעייתו הסופרת דבורה עומר, יו"ר אגודת הסופרים העבריים בישראל, המשורר בלפור חקק, מנכ"ל האגודה משה מיטלמן, המפקחת על זכויות התלמידים במשרד החינוך טובה בן ארי ועוד.

 

עוד במהלך הטכס המרגש ניגנו והשמיעו שי ונטע, ילדיו של המשורר הראשון בישראל שכתב שירים לילדים בשפה העברית לוין קיפניס ז"ל, מקובץ שיריו.

 

יפה נפתלי, מנהלת my  הספרייה העירונית אמרה כי: "היא מאושרת מהישגיהם הגבוהים  בתחום הכתיבה של ילדי אור יהודה . כתיבה על ידי ילדים בגיל צעיר היא מטרה בעלת חשיבות ממדרגה ראשונה. היא מפתחת מיומנות חשיבה, מדרבנת את הילד או הילדה לקרוא ולהרחיב את אוצר המילים שברשותו. סדנאות הכתיבה הן כלי מצוין להעצמת חווית הילד. בעת שהוא מצליח לכתוב שיר או סיפור קצר יצירתו עוברת גם מבחן וגם זוכה לעידוד באמצעות הערכת החברים והערכת סופרי הילדים, נקודה מכרעת בבניית ביטחון עצמי." 

negishut icon עבור לתוכן העמוד