דמויות אהובות ממחזותיו של חנוך לוין

מועדון "קוראים ביחד"  פתח את  עונת פעילותו החדשה באירוע  תיאטרלי יוצא דופן ברחובות ת"א, הבטחה למפגשים מרתקים העתידים להתקיים בהמשך.

 

משתתפי הסיור עשו את דרכם בשעות ערביים, לעת שקיעה,  לכיוון רחוב לבנה בת"א, הממוקם סמוך לתחנה המרכזית החדשה בעיר.

 

שם פגשו במדריך צפריר קורצה כשברקע התנגנו קטעי מוסיקה ממחזותיו של לוין, "הילד החולם" של ת"א. הסיור נצמד לתחנות חייו השונות של המחזאי ברחובות ת"א, ושולבו בו סיפורים על משפחתו ויצירתו. לשעה קלה, בערב מקסים ויוצא דופן, קמו לתחייה האנשים, הדמויות והמקומות ממיטב המחזות ועלילת חייו של המחזאי המזוהה יותר מהכל עם ת"א. המשתתפים הופתעו ונדהמו לגלות כמעט בכל פינה לאורך הסיור, שחקנים מחופשים לדמויות שונות ומשעשעות מיצירתו של לוין. כך נתגלתה באחד מהגנים הציבוריים דמות מתנדנדת על סוס מעץ, ומסימטאות נווה שאנן הגיחו גיבורי סוחרי הגומי, הרטיטי את ליבי, אורז המזוודות, ביג תוכ'ס ועוד.

 

נראה כי הצלחתו של הערב והעובדה שהפרוייקט החדשני אותו הובילה my הספרייה העירונית בניהולה של הגב' יפה נפתלי, בשנה שחלפה לטובת עידוד הקריאה בקרב קהל מבוגר באור יהודה, מהווים הבטחה לביקוש אדיר מצד הקהל. מפגשי המועדון שארחו בשנה שחלפה את מיטב הסופרים והיוצרים בישראל בינהם: אשכול נבו, דורית זילברמן, דודי בוסי, כרמית גיא, סמדר שיר, אסף לשר, מיכל שלו ועוד, הפכו להצלחה מסחררת בקרב מעגל חובבי הקריאה באור יהודה, שהסתבר כרחב מאוד.

 

לחברי המועדון צפויים עוד כחמישה מפגשים, בהם יתארחו מיטב הסופרים והמרצים ב my הספרייה העירונית. המפגש הבא יארח את הסופרת נאוה מקמל-עתיר והשחקנית שפי אלוני בנושא סיפרה האחרון של מקמל-עתיר "אות מאבשלום".

negishut icon עבור לתוכן העמוד