היענות מרשימה להפנינג פתיחת שנת הפעילות הבאה בפל"א

הפנינג פתיחת שנת הפעילות הבאה בפל"א

חברת my הקימה את מרכז הלמידה פל"א(פעילות לימודית אחרת) באור יהודה בה מיושמת תוכנית תגבור לימודית מיוחדת לילדים בני העדה האתיופית במקצועות היסוד: אנגלית, מתמטיקה, כישורי שפה והעשרה חברתית.

בכך מקווים מפעילי התוכנית לטפח ולהעצים את הילדים, לחזק בהם את תחושת המסוגלות והשייכות, תוך מתן ביטוי לתרבותם הייחודית ובסופו של תהליך לתרום לשילובם בקהילה ובחברה הישראלית.

 

שיתוף הפעולה עם שבט צופי שבא נולד מתוך החזון והאמונה כי שילובם של ילדי מרכז הלמידה בני הקהילה האתיופית בפעילות השוטפת של צופי יהודה בעיר משמעותי להפיכתם שותפים פעילים, תורמים ונתרמים לעשייה הקהילתית בעיר.

בסידרת מפגשים, שהתקיימו לאחרונה בין אריאלה דודו, רכזת תוכנית פל"א בחברת my ואורית ארמון, רכזת שבט צופי שבא אור יהודה, גובשה תוכנית משותפת לשנת הפעילות הבאה בה עתידים מדריכים משבט צופי שבא להשתלב במפגשי המרכז המתקיימים בתפוח פיס.

 

אירוע פתיחת שנת הפעילות כאמור, אורגן והופק כולו ע"י מדריכי שבט צופי שבא. למשך שעתיים הוסב מתחם תפוח הפיס למתחם תחנות מהנות ומפתיעות  כגון: דוכן פנטזיה, דוכן פיתות על טאבון, דוכן צופיות בו הודגמו קשרים צופיים, קליעה לבזנטים וגולת הכותרת: מתקן טיפוס אתגרי מסנדות  עליו טיפסו הילדים, החליקו, התנדנדו והשתובבו.

 

נראה כי עבור הילדים שהשתתפו בהפנינג היווה האירוע חוויה עצומה,חדשה ומרגשת מעין כמוה, במהלכה נחשפו לאופי החוויות המצפות להן במסגרת הפעילות הצופית, הכירו את המדריכים וקיבלו מושג על חשיבותן של תנועות הנוער.

 

אריאלה דודו, רכזת תוכנית פל"א אמרה: "ההענות המרשימה של הילדים לאירוע מסוג זה הבהירה את חשיבותו של שיתוף הפעולה בין המרכז לצופים. אנו מקווים כי מתוך מקום של הנאה כילדים ונערים נוכל לבסס תהליך עמוק יותר של השתלבות בני העדה האתיופית בחברה כבוגרים." 

negishut icon עבור לתוכן העמוד