סרטי איכות בטרום בכורה בהיכל

לחובבי הקולנוע באזור בקעת אונו יש למה לצפות. בשיתוף עם קולנוע לב, גובשה לאחרונה בהיכל התרבות אור יהודה תוכנית לקידומו של קולנוע איכותי בעיר. מיטב סרטי האיכות, עטורי הפרסים, התשבוחות והביקורות עתידים להגיע להיכל התרבות אור יהודה, עוד טרם הקרנתם בבתי הקולנוע.

 

בעלות סבירה של 35 ש"ח בלבד(זול יותר מכרטיס קולנוע..), יוכלו מעתה תושבי האזור ליהנות מחוויה קולנועית, עדכנית ואיכותית: לצפות בהקרנת טרום בכורה של סרט נבחר, לשמוע הרצאה מקדימה רלוונטית בגובה העיניים בנושא הסרט ואף להתכבד בקפה ומאפה.

 

בהיכל התרבות אור יהודה מצפים בקוצר רוח ובהתרגשות לתחילתה של הסדרה ומעריכים כי צפוייה ההענות מרשימה. חנה פיזואטי יוסף, מנהלת היכל התרבות מספרת כי: "תמיד חלמנו על הקמת מרכז קולנוע "סינימטקי" בעיר. ההחלטה להביא קולנוע איכותי ועדכני לאור יהודה דוקא עכשיו, הגיעה מהמקום ממנו זיהינו כי קיים קהל חובב ומבין קולנוע באזור, ללא תשובות זמינות ונגישות. אנו מקווים להוות בית לכל אלו ואף להרחיב את מעגל חובבי הקולנוע. בחירת הסרטים תעשה בהקפדה על ידי ועדת רפרטואר המורכבת מתושבי האזור ותשתדל להיות כמה שיותר מגוונת ללא התפשרות על איכות."

 

בתאריך 23.12.09 יפתח את התוכנית הסרט הראשון בסידרה: "L'affaire Farewell"  בתרגום חופשי: "להתראות". מדובר בדרמת ריגול משובחת העוסקת באחת הפרשיות המפורסמות של שנות השמונים שהביאה לנפילת חומות ברלין. על רקע רשת ענפה של יצרים, רגשות, ריגול ותככים מסופר סיפור התפקחותו של קולונל גריגורייב, בכיר ה-ק.ג.ב, אותו מגלם אמיר קוסטוריצה, מחלום המשטר בברית המועצות של ברז'נייב, ערב שקיעתו הכלכלית והפוליטית.


בד בבד מלווה העלילה את התמוססות התא המשפחתי האישי של הקולונל. גריגורייב, שאוהב לקרוא שירה צרפתית ומתעניין בתרבות המערב, קשר עם פייר - צעיר צרפתי המתגורר ברוסיה ומעביר לו מידע סודי ביותר המועבר למערב הישר לידיהם של נשיא צרפת, פרנסואה מיטראן ועמיתו האמריקאי רונלד רייגן. המבצע המיוחד שנקרא
FAREWELL אינו מתנהל על פי "חוקי הריגול" הבלתי כתובים ומוביל להיווצרות קשר חברי מיוחד במינו בין השניים, המעניק מבט שונה לדרך בה מעשים הופכים להיסטוריה.

negishut icon עבור לתוכן העמוד