דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לכיתה א'
רישום לצהרונים
רישום לגני הילדים
דלג על Banners
Banners
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
צהרוני my
התנדבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר
מחיר למשתכן
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הקתדרה העממית
הרפורמה במחלקת הגבייה

ביטחון בלחיצת כפתור - קהילה תומכת באור יהודה

30/12/2012
ביטחון בלחיצת כפתור - קהילה תומכת באור יהודה (הגדל)


בסוף שנות ה-90 ערכו אגף הרווחה והעמותה למען הקשיש באור יהודה סקר צרכים בקרב אוכלוסיית הקשישים בעיר, לצורך הקמת קהילה תומכת ראשונה מסוגה באור יהודה, מתוך הכרה בחשיבות שירות זה לאיכות החיים של האוכלוסייה המתבגרת ומתוך רצון לפתח שירות נוסף לקשישים.


הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירונילאחר איתור הצרכים, הוחל בהקמת השירות באמצעות ועדת היגוי המשותפת לאגף הרווחה, העמותה לקשיש וארגון הג'וינט.

שירות קהילה תומכת הוא תוכנית חדשנית, המאפשרת למבוגר/ת להמשיך להתגורר בביתו, בחיק הקהילה המוכרת, בהתבסס על מכלול שירותים הניתנים לו לשיפור איכות החיים, להבטחת פתרון מיידי של בעיות הצצות לפתע וכל זאת נעשה באמצעות אב קהילה, המתגורר בקרבת מקום ומצוי בקשר קבוע עם חברי הקהילה. שירות זה מאפשר לקשיש להישאר לגור בסביבה המוכרת ומקל על ילדיו את נטל הדאגה היומיומית להוריהם.

אב הקהילה באור יהודה, איציק אשכנזי, הוא גמלאי צה"ל (שירת כסגן אלוף), המשמש כתובת מיידית וראשונית עבור חברי הקהילה לסיוע בהתמודדות הקשיש עם צרכים יומיומיים: איציק מבצע תיקונים קלים בבית, דואג להזמנת מומחים לביצוע תיקונים מורכבים תחת פיקוחו ובמחיר מוזל, מתווך בין חברי הקהילה ובין גורמים שונים (כמו קופ"ח, שירותים סוציאליים קהילתיים וחברתיים) ועוד.

איציק מספר, שקיבל את התפקיד לאחר שאיבד את רעייתו ממחלה קשה והעשייה האינטנסיבית סייעה לו להתמודד עם בעיית הבדידות ועם האבל - הנתינה לזולת ממלאת את זמנו ובעיקר את ליבו בחמלה ובשמחה.

שירות נוסף, הניתן לחברי הקהילה, הוא חיבור באמצעות לחצן מצוקה למוקד אנושי, המציע מגוון שירותים רפואיים, כמו הזמנת רופא פרטי לביקור בית 24 שעות ביממה, הסעה לביה"ח באמבולנס במקרה חרום תמורת השתתפות עצמית נמוכה ועוד.

חברי הקהילה נפגשים אחת לשבוע בשעות הבוקר לפעילות חברתית במועדון 'בית זנגי'.

נכון להיום, מונה הקהילה כ-207 חברים. לאור הצלחת הפרויקט, החליטה ועדת ההיגוי להרחיב את השירות גם לאוכלוסיית דוברי רוסית/בוכרית.

אפשר לומר, שכל החבר בקהילה תומכת, אף פעם אינו לבד. אין זו סתם סיסמא מבחינת הקשישים אלא מציאות, כי הם מקבלים שירות באמצעותו דואגים לצרכים החיוניים שלהם ומאפשרים להם להמשיך ולחיות באיכות חיים טובה, בבריאות ובביטחון.

מר דוד יוסף ראש העיר, המבקר בקביעות את הקשישים בפעילויותיהם השונות, מרוצה מאד מהשירות - "מדובר באנשים, שהניחו את אבני היסוד למדינת ישראל ותרמו מכוחם להקמתה. אנו מחויבים לאפשר להם חיים של רווחה ובטחון וזה מה שמתקיים בקהילה התומכת".

negishut icon עבור לתוכן העמוד