דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הקתדרה העממית
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן
התנדבות

"חלוצים לנגב"- מסע שכבת ט' יובלים בעקבות חלוצים בנגב

הדור שלנו התור שלנו
23/04/2013
"חלוצים לנגב"- מסע שכבת ט' יובלים בעקבות חלוצים בנגב (הגדל)
ב-9/4 יצאנו תלמידי שכבה ט' מיובלים למסע ערכים בעקבות סיפורם של חלוצים בונים ולוחמים במאבק להקמת מדינה יהודית. למסע מסר ערכי – החלוציות אינה בחירה של תקופה מסוימת, לדור שלנו ולכל אחד מאיתנו יש אחריות ומחויבות לפעול באופן ממשי לעיצוב דמותה ואופייה של החברה בה אנו חיים כחלק ממדינת ישראל, למעננו ולמען הדורות הבאים.


הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירוני
המסע בעקבות חלוצים בנגב העניק לנו התלמידים הזדמנות להכיר ולחוש את רוח החלוציות הציונית ואהבת הארץ, שהניע את המתיישבים בנגב אז והיום. ברוח הסיסמה הדור שלנו התור שלנו גם קבלנו את האפשרות להיות חלוצים היום.

המסע התחיל כחודשיים קודם ליציאה, במסגרת בית הספר בשיעורי של"ח ושיעורי המחנך. כאותם חלוצים, לקחנו אחריות במהלך ההכנות למסע וחילקנו בין תלמידי הכיתה הדרכות והפעלות חברתיות לשלושה ימים. הגענו מוכנים, כשאנו אחראים על כל שלב במסע. אין ספק שלקחנו חלק מאוד פעיל במסע, מה שהפך אותו ל"שלנו".

במשך שלושה ימים "חיינו" את הנגב ונשמנו את ריחו, הקשבנו לשקט המדהים שלו וספגנו את הנוף המדברי המדהים: ההרים בגוני חום-זהוב המתנשאים כלפי מעלה לשמיים, נראו כאילו נוגעים בכחול העננים, מראה מרהיב שרובנו לא נחשפנו אליו מעולם בחיי היום יום שלנו. טיילנו בהר סהרונים, סיירנו במכתש רמון בעקבות החלוצים במצפה רמון וחתמנו את המסע ביום השלישי בעקבות בן גוריון בנווה המדבר של עין עובדת ושדה בוקר.

פגשנו הלכה למעשה את הקושי שבמדבר והבנו כיצד החלוצים הפכו את הקושי להזדמנות. התארחנו ב"חאן שיירות" וישנו באוהלי בדואים כשכבה. חווינו את תחושת ה"ביחד". לעת ערב קיימנו פעילות מגבשת לכל השכבה וכן כל כיתה התארגנה לפעילות ערב חברתית שהועברה ע"י תלמידי הכיתה.

טעמנו מעט מן התרבות הבדואית בחפלה בדואית ואכלנו בחברותא על מזרנים סביב מגש גדול העמוס במטעמים בדואים.

אין ספק, שהפעילות החברתית לאורך המסע של 3 ימים היוותה עבורנו חוויה מגבשת וטובה.

המסע במדבר הציב בפנינו אתגר - כיצד אנחנו יכולים להפוך כל קושי שלנו להזדמנות.

תלמידי בי"ס יובלים ט' - י'

 


 

 

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד