דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לכיתה א'
רישום לגני הילדים
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
הרפורמה במחלקת הגבייה
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
צהרוני my
מחיר למשתכן
הקתדרה העממית
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר
התנדבות
דו"ח לתושב

האסטרונאוטית הבאה של מדינת ישראל מאור יהודה?!

מקום שני בתחרות הארצית ע"ש אילן רמון וצוות קולומביה
28/01/2013
האסטרונאוטית הבאה של מדינת ישראל מאור יהודה?! (הגדל)מזה שמונה שנים משתתפת נבחרת האסטרונומיה של בי"ס "יובלים" באור יהודה בתחרות הארצית ע"ש אילן רמון וצוות קולומביה לשנת 2013-2012 במכון ויצמן.

כמידי שנה, זוכה הנבחרת באחד המקומות הראשונים והשנה זכתה במקום השני מבין 12 קבוצות שעלו לשלב הגמר מכל רחבי הארץ, כשהיא הנציגה היחידה של מחוז ת"א במשרד החינוך.


הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירוני
מר דוד יוסף, ראש העיר: "אני מברך את התלמידים שלנו, המוכיחים שנה אחר שנה, כי השקעה בחינוך מניבה שפע פרי מתוק. עיריית אור יהודה תמשיך להשקיע בילדי העיר, כי הם ראויים לכך ומביאים לכולנו כבוד בהישגיהם. ברכותיי גם לגב' אתי גיטליס, מנהלת תפוח פיס, המלווה מידי שנה את נציגי העיר בתחרות ומובילה אותם להישגים מכובדים ומכבדים".

הנבחרת ובה תלמידים מכיתות ז'-י', חקרה את הנושא המורכב "דגימת החומר הסולארי מעטרת השמש". נושא זה נבחר, בשל השפעתו הרבה על תחומים המצויים בחזית המדע העולמי - מזג האוויר החללי, פגיעה במערכות לווינים/תקשורת, חשמל ועוד.

בתחילת הפרויקט התמקדו חברי הקבוצה בעיבוד חומר מדעי ואילו בשלב השני התמקדו בפיתוח פתרון טכנולוגי, שיכול לענות על הצורך של איסוף חומר סולארי דווקא מעטרת השמש, שיכבת האסטמוספירה העליונה של השמש, בה שוררת טמפרטורה של 2 מיליון מעלות!!!

הצגת תוצרי העבודה כללה דגם, סרט, מצגת ופוסטר מדעי.

במהלך התוכנית נעזרו התלמידים בידע של מומחים: פרופ' ליאון הופמן, פרופ' פיטר ישראלוביץ ומהנדס הלווינים, יואב לנדסמן. המומחים הרצו בפני התלמידים בסיועה של עמותת "בשער", הפועלת לקידום החינוך המדעי בישראל בהתנדבות.

פעילות זו פותחת בפני התלמידים צוהר לחקר החלל ומיסתוריו, לחקר נושא מדעי וטכנולוגי מובהק, שאינו נלמד במסגרת תוכנית הלימודים ובעיקר לפיתוח הסקרנות. אולי בעתיד אחד/אחת מתלמידים אלה יעסקו בתחום החלל ויהיו האסטרונאוט/ית הבאים של מדינת ישראל ?!

נבחרת האסטרונומיה מהווה חלק מתכנית המצוינות העירונית, שאגף החינוך העירוני מציע לתלמידים מידי שנה באמצעות תפוח פיס בתחומים מגוונים. התלמידים זוכים בכוחות הוראה מן השורה הראשונה, מתפתחים ורוכשים כלים לחשיבה, ניתוח, ביקורת, ביצוע ועוד.

negishut icon עבור לתוכן העמוד