דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
צהרוני my
הקתדרה העממית
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הרפורמה במחלקת הגבייה
התנדבות
מחיר למשתכן

כיתות ז' באור יהודה שומרות על הסביבה

אולימפידע סביבה שוב מתקיימת בעיר
11/06/2013
כיתות ז' באור יהודה שומרות על הסביבה (הגדל)

 


באחד מימי השבוע שעבר, החל בשעות הבקר המוקדמות, החלו לזרום להיכל התרבות העירוני באור יהודה קבוצות-קבוצות של תלמידי כיתות ז' בעיר לחגיגה הסביבתית המסורתית - האולימפידע "ביחד נשמור על הסביבה" של כיתות ז'.


הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוניהאירוע, כמו כל התכניות לחינוך סביבתי המתקיימות בעיר, נעשה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.

מר דוד יוסף, ראש העיר, בירך על המשך המסורת: "חשוב לי מאד, שילדינו ילמדו על הסביבה ויפעלו לשמור עליה - אולימפידע כזו, המתרחשת מידי שנה, מחזקת את המוטיבציה של הילדים בתחום זה".

במהלך השבועות שקדמו לאירוע, חידדו התלמידים את ההבנה והידע שלהם בתחום ערך הקיימות, בנושאים כמו השפעת הצריכה המוגברת על השימוש במשאבי טבע, הגידול בכמויות ובנפח הפסולת שאנו מייצרים ומטמינים, המפגעים בסביבה של הפסולת, הפחתה במקור, שימוש חוזר, מיחזור, חוק הפקדון ועוד.

על התכנית הופקדו גב' אתי גיטליס, מנהלת תפוח פיס וגב' ולרי אזאצ'י, סגנית המנהלת של יובלים ז'-ח', שטרחו שעות רבות, במסירות וללא לאות, על הלמידה בכיתות ועל ארגון הארוע והכנת השאלות.

את האירוע פתחו מר עופר בוזי, סגן ראש העיר, שהדגיש את חשיבות השמירה על משאבי הטבע עבור הנכדים והנינים של כולנו וגב' בתיה שהדי, מנהלת ביה"ס, בירכה את התלמידים על התעמקותם בנושא כה משמעותי לאיכות חיינו על פני כדור הארץ ואיחלה להם הצלחה.

על הבמה התיישבו 2 נציגים מכל אחת מ-10 כיתות ז' בעיר והחלו לענות על שאלות, ההולכות והופכות קשות מסבב שאלות אחד למשנהו.

חברי ועדת השיפוט (יו"ר - גב' פנינה רפיד, מרכזת בכירה לחינוך וקהילה במחוז ת"א של המשרד להגנת הסביבה וחברות הועדה - גב' יפה ראובני, מורה למדעים וטכנולוגיה בבי"ס יובלים וגב' ניצה ולדוקס, קצינת ביקור סדיר במח' החינוך) עקבו בתשומת לב אחר ההתרחשויות הנלהבות על הבמה ונהנו, כמו כל הצופים, מהידע הרחב של המתחרים.

עם סיום סבב השאלות האחרון, אליו הגיעו נציגי 4 כיתות, יצאו השופטים, בשיא המתח, לקבל החלטה ולבמה עלה גיל בוהדאנה, מוסיקאי בעל תפיסה עולם סביבתית, שהוכיח, שאפשר "לעשות" מוסיקה מצוינת מחפצים, שנשלפו מערימת הזבל. . . !

צלילי המוסיקה האחרונים נדמו ובאולם השתררה דממה מתוחה - מי הזוכים?

השופטים הכריזו - הכיתה הזוכה היא ז'10! החיוכים הרחבים וקריאות השמחה של נציגות הכיתה, לינוי משיח ועינת בראלי, סיימו השנה את האולימפידע.

הכיתה הזוכה יוצאת מקבלת את הפרס כבר השבוע - יום פעילות אתגרית בנאות קדומים.
להתראות בשנה הבאה!

negishut icon עבור לתוכן העמוד