דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
הרפורמה במחלקת הגבייה
הקתדרה העממית
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
היכל התרבות
צהרוני my
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
מחיר למשתכן
התנדבות

תלמידי ביה"ס 'יובלים' מאור יהודה ממשיכים להתקדם בחלל

אורחי הכנס הביעו השתאות מהצגת העבודה ע"י התלמידים
3/02/2014
הגדל


מספר ימים לאחר זכיית תלמידי כיתות ח' של בי"ס יובלים, אור יהודה במקום הראשון בתחרות אילן רמון לחקר החלל של מכון וייצמן, הציגו 4 תלמידי כיתה ט' של ביה"ס את עבודת החקר שלהם בכנס רמון לחינוך ולחלל שהתקיים במרכז פרס לשלום בת"א. בתהליך הכנת עבודת החקר לוו התלמידים ע"י גב' אתי גיטליס, מנהלת תפוח פיס בעיר.


רישום לדיוור ישיר

רישום לפייסבוק

הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירונימטרת העבודה - חקר טיב הקרח שעל פני ירח אינסילאדוס, אחד מירחי שבתאי ובמיוחד את התופעה המיוחדת שבו : גייזרים - סילוני מים קרים המתפרצים מקוטבו הדרומי.

מאחר והמידע על ירח זה הוא מועט מאוד, העבודה היתה מורכבת ביותר.

התלמידים הציגו בעבודתם המדעית וההנדסית פתרון הנדסי מורכב לאיסוף מידע מהגייזרים הללו: שלשה חיצים מיוחדים בעלי מיכשור אלקטרוני זעיר ישוגרו מחללית האם ויאספו מידע על פני השטח ובעומקים שונים, על פיו תמוקם נחתת, שתבדוק את ההרכב הכימי של הקרח, המצאות מים ואורגניזמים.

הילדים הציגו את עבודתם תוך הפגנת ידע מדעי רחב ומקיף. אורחי הכנס הביעו השתאות מהצגת העבודה ע"י התלמידים.

זו השנה התשיעית, שתלמידי מרכז המצוינות בתפוח פיס, אור יהודה משתתפים בתחרות אילן רמון של מכון וייצמן - הלמידה כהכנה לתחרות נעשית על רקע הכבוד שהם רוחשים לזיכרו של אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, המהווה דמות לחיקוי עבורם.

"ואולי", מציין דוד יוסף, ראש העיר, "האסטרונאוט הישראלי הבא יצמח מתוך אותם בני נוער רציניים ומוכשרים, הלומדים ומתפתחים כבר 9 שנים במרכז המצוינות של תפוח פיס בעיר בתחום חקר החלל".

negishut icon עבור לתוכן העמוד