דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
התנדבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הקתדרה העממית
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
מחיר למשתכן
היכל התרבות
צהרוני my

חובה להקים עוד ריאות ירוקות בערים

בישראל למעלה מ-90% מהתושבים מתגוררים בערים והסביבה שלנו היא סביבה עירונית
18/01/2015
חובה להקים עוד ריאות ירוקות בערים (הגדל)


ביום שני ה-12.1.15 התקיים בקמפוס דקל, אור יהודה יום העיון הראשון של המסלול לחינוך סביבתי במרכז ללימודים אקדמיים. חינוך סביבתי מקבל משקל הולך וגובר במערכת החינוך הישראלית והעולמית. 
 

 

רישום לדיוור ישיר

רישום לפייסבוק

הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירוניהבעיות הסביבתיות ומחסור בריאות ירוקות מעסיקות אותנו ונותנות כר נרחב לחינוך בתחומי המדעים והחברה כאשר במרכזם חיבור וזהות מקומית. לימודי הסביבה צריכים לשים דגש מיוחד על ההיכרות עם המרחב בו אנו חיים ופועלים.

בישראל למעלה מ-90% מהתושבים מתגוררים בערים והסביבה שלנו היא סביבה עירונית, ולפיכך העיר היא המקום בו אנו חיים ופועלים ואנחנו צריכים לחנך ולפתח את החינוך הסביבתי ולדאוג לפיתוח ריאות ירוקות במרחב העירוני. ריאות ירוקות הם גורם שמסייע למניעת אוויר מזוהם ומאפשר, בין היתר, איכות חיים משופרת ונקיה יותר.

ביום העיון הוצגו תפיסות אלו בהרצאותיהם של פרופ' יובל פורטוגלי אשר דיבר על חינוך סביבתי כגשר להבנת מערכות מורכבות; ד"ר נורית בר יוסף שהדגישה את מגמות הקיימות והעתידיות בחינוך הסביבתי בישראל; ד"ר עידן פורת אשר הציג מחקר המשלב מיפוי משאבי סביבה בעזרת תלמידים כבסיס ליצירת זהות מקומית; ד"ר דבי מיר אשר הציגה את עבודתה על שימוש מושכל בחומרים מסוכנים בבתי ספר וגני ילדים; וד"ר עודד פוצ'טר אשר הציג את תרומתם של עצים לשיפור איכות הסביבה ושיפור האקלים ברחובות הערים. את יום העיון סיכם דיקן בית הספר לחינוך במל"א, פרופ' דוד חן אשר הדגיש את חשיבותו של החינוך הסביבתי כתפיסת עולם הקושרת בין המעשה החינוכי למקום בו הוא מתרחש.


 

בתמונה: ד"ר עידן פורת
צילום יח"צ מל"א

negishut icon עבור לתוכן העמוד