דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
היכל התרבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
צהרוני my
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
מחיר למשתכן
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הקתדרה העממית

נשים מזכוכית

נשים מזכוכית (הגדל)

החל מיום רביעי בשבוע הבא, תוצג באולם של 'תפוח פיס' באור יהודה תערוכת זכוכית. בתערוכה יוצגו עבודות של האמנית כלנית פסי, המייצרת תמונות של נשים משברי זכוכיות היוצרים מעין פסיפס מרהיב, בו נראות כלל הנשים כאילו הן נעות במיצג הדומם.

הייחודיות של עבודותיה של פסי בא לידי ביטוי בחומר שהיא בוחרת לעבוד איתו וכן בדמויות אותן היא מייצרת. כלל הדמויות הן נשים המגיעות מתרבויות שונות ברחבי העולם, הן מזמנים קדומים והן מתקפותינו אנו. נדבך נוסף בעבודותיה הוא התנועה של הנשים בתמונות, שנוצרת על ידי המגע של האור בשברי הזכוכית.

התערוכה תוצג במשך חודש ימים 'בתפוח פיס' בעיר, ובסמוך למיצגים יונח הסבר על התערוכה והמיצגים לטובת המבקרים. אתי גיטליס, מנהלת 'תפוח פיס', מסבירה: "בחרנו להציג את התערוכה הזו בשל הקרבה ליום האישה הבינלאומי. התערוכה מציגה נשים באופן שונה ומכלל התרבויות הקדומות והעכשוויות." עוד הוסיפה גיטליס: "התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בשעות אחר הצהריים, וכל תושבי העיר מוזמנים לראות את הייחודיות שבעבודותיה של האמנית."

ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, ציינה במהלך ביקורה בתערוכה: "את המיצגים האומנותיים בחרנו להציג דווקא 'בתפוח פיס' בשל המרכז למצוינות באומנות הנמצא במקום ובו לומדים ילדים, תושבי העיר, את מקצועות האומנות." שוחט הוסיפה: "מרהיב לראות כיצד בכל עבודה העוסקת בנשים מציגה באופן שונה את תפיסת האישה במרחב ואת תנועותיה. אני מאמינה כי החשיפה של תושבי העיר לאומנות מסוגים שונים תביא להרחבת אופקים בתחומים שונים."

negishut icon עבור לתוכן העמוד