דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
מחיר למשתכן
התנדבות
הקתדרה העממית
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הרפורמה במחלקת הגבייה

יש כתובת לנוער באור יהודה

יש כתובת לנוער באור יהודה (הגדל)

בעיר אור יהודה מסתובב בחודש האחרון רכב עמוס בחמישה מתנדבים ורכז, אשר כל מטרתם הינה איתור וסיוע לבני נוער ברחבי העיר, בשכונות ובפארקים הציבוריים. הפעילות מתקיימת בימי רביעי ומוצאי שבת, בשעות הלילה. במפגשים עם בני הנוער פורסים המתנדבים שולחן עם שתיה חמה וכיבוד קל, דפי מידע ועוד, במטרה ליצר שיח חם ואישי.  

כל זאת מתקיים במסגרת פרויקט חדש אותו מפעילה מחלקת הנוער העירונית בשיתוף עמותת עלם, והוא נקרא 'כתובת רחוב', והוא אחת מתכניות העיר של התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360. במסגרת הפרויקט מסתובבים מתנדבי עמותת עלם  יחד עם רכז התכנית ברחובות העיר ובגינות הציבוריות. מטרתם היא איתור בני נוער המשוטטים ברחובות ומתן הכוונה וליווי, בכל התחומים.

המתנדבים מחויבים לשנת פעילות אחת לפחות ועוברים על ידי עלם  הכשרה מיוחדת לתפקיד, במטרה להכיר את עבודת הרחוב עם בני נוער בסיכון, הקשיים איתם הם מתמודדים, הגורמים המקצועיים אליהם ניתן להפנות את בני הנוער ודרכי סיוע נוספות. מטרת ההתחייבות הינה יצירת קשרים לטווח ארוך ואמון בין בני הנוער למתנדבים.

פרויקט 'כתובת רחוב' מצטרף לפעילותם של ארבעת מועדוני הנוער, אותם מפעילה מחלקת הנוער של המתנ"ס העירוני, בפיקוחה של חברת my ובשיתוף פרויקט 'עיר ללא אלימות' בפועל בעיר. במועדוני הנוער, הפועלים בשעות אחר הצהריים והערב בימי ראשון עד חמישי, נמצאים רכז, מדריכים וחיילים אשר מציעים לבני הנוער מגוון תכניות בשלל תחומים כדוגמת: שירות משמעותי בצה"ל ובשירות הלאומי, מעורבות חברתית, ביטוי אישי, מנהיגות ויזמות.

יסף זית, מנהל המחלקה העירונית לנוער, מציין: "בעיר אור יהודה ישנו נוער מצוין, אשר לו אנו מציעים שלל פעילות בתחומים שונים כמו הכנה לשירות משמעותי בצבא ועשיה חברתית וקהילתית וכל זאת במטרה לייצר חברה ערכית וקהילתית, בהנהגתם של בני ובנות הנוער שלנו."

"במסגרת התכנית הכוללת לנוער, בחודש האחרון הצטרף אלינו גם הפרויקט של עמותת עלם, 'כתובת רחוב'. אני פועלת יחד עם המתנ"ס העירוני ומחלקת הנוער להגדלת הפעילות הערכית והחינוכית לבני ובנות הנוער וזאת במטרה ליצור פלטפורמה של מנהיגות קהילתית ויזמות בקרב הנוער שלנו." ציינה עו"ד ליאת שוחט, ראש העיר אור יהודה והוסיפה: "בני הנוער שלנו ניחנו ביכולות אדירות ועלינו רק לסייע בידם לממש את הפוטנציאל שלהם לטובת הקהילה."

 

בני נוער המעוניינים ליצור קשר עם ניידת "כתובת רחוב" של עלם לקבלת סיוע מוזמנים לפנות לטלפון- 054-9773799

negishut icon עבור לתוכן העמוד