דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
רישום לכיתה א'
רישום לגני הילדים
דלג על Banners
Banners
היכל התרבות
צהרוני my
דו"ח לתושב
הקתדרה העממית
התנדבות
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
מחיר למשתכן
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה

רצים וזוכרים

רצים וזוכרים (הגדל)

גם השנה נערך באור יהודה המרוץ העירוני המסורתי, בו משתתפים רצים מכל רחבי הארץ. השנה, ביוזמה משותפת של ראש העיר אור יהודה, ליאת שוחט ותלמידי בתי הספר בעיר, נערך מקצה עממי של 2 ק"מ לזכרה של הדר כהן ז"ל, תושבת העיר ולוחמת מג"ב, אשר נהרגה לפני כחודש בעת מילוי תפקידה, כאשר מנעה בגופה פיגוע תופת. תלמידי בתי הספר שהזדהו עם מעשה הגבורה של הדר ז"ל, פנו אל ראש העיר ויחד איתם ועם משפחת כהן הם פעלו להנצחתה של הדר ז"ל במרוץ העירוני.

ביום שישי האחרון, בשעת בוקר מוקדמת, התאספו רצים רבים מכל רחבי הארץ, לצידם של תלמידי אור יהודה וחברי פלוגתה של הדר ז"ל ויחד הם רצו בשלושה מקצים, שניים מקצועיים ואחד עממי. משפחת כהן הגיעה גם היא למרוץ, וזכתה לחיבוק חם של תושבי אור יהודה וחיילי הפלוגה של הדר ז"ל. יחד עם הרצים, הם הדגישו את החשיבות שהם רואים בהנצחתה של הדר ז"ל בדרכים המוכיחות כי החיים נמשכים, ממש כפי שהדר היתה רוצה שיהיה.

במקצה המקצועי ל-10 ק"מ גברים זכה נגה מקטה, תושב אור יהודה, בתוצאה מדהימה של 32:56 דקות. ובמקצה המקצועי ל-10 ק"מ נשים זכתה אנה פאריס בתוצאה יפה של 41:48 דקות. במרוץ העממי הפגינו חיילי הפלוגה של הדר ז"ל יכולות מרשימות לצד תלמידי בתי הספר, אשר התכוננו למרוץ זה זמן רב במסגרת שיעורי החינוך הגופני.

דייגו לוינסון, מנהל מחלקת הספורט, ציין: "בכל שנה המרוץ העירוני הוא חגיגת ספורט של ממש. השנה, הנצחתה של הדר ז"ל הוסיפה כבוד ונוף משמעותי למרוץ ואני שמח לראות כי רצים רבים כל כך הגיעו מכל רחבי הארץ כדי לכבד את זכרה של הדר ז"ל."

"לאחר שהבשיל במוחי הרעיון להנציח את זכרה של הדר ז"ל בדרך זו או אחרת, פנו אליי תלמידי בתי הספר עם ההצעה לעשות זאת דווקא במרוץ העירוני, וכמובן שמיד נעתרתי לבקשתם." ציינה ראש העיר אור יהודה, ליאת שוחט והוסיפה: "התרגשתי לקבל מהתלמידים שלנו פניה שכזו, ולשמוע את רחשי ההזדהות שלהם עם מעשה הגבורה של הדר ז"ל. אני שולחת את תנחומיי בשם כל תושבי אור יהודה למשפחת כהן היקרה, ומסר נוסף אותו ביקשתי להעביר להם גם בעת השבעה וגם בעת תכנון המרוץ, הוא שהדר ז"ל ציוותה לנו את החיים בכך שהיא נהרגה בעת הצלת אזרחים מפיגוע שטנה, וכי אנו נמשיך להנציח את הדר ז"ל דווקא במקומות המשדרים יותר מכל, כי החיים נמשכים וימשכו למרות הכאב, וכי עם ישראל חי."

negishut icon עבור לתוכן העמוד