דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
רישום לגני הילדים
רישום לכיתה א'
דלג על Banners
Banners
דו"ח לתושב
צהרוני my
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הקתדרה העממית
מחיר למשתכן
הרפורמה במחלקת הגבייה

תזמורות או לא להיות

תזמורות או לא להיות (הגדל)

לפני כתשע שנים, המשכן למוזיקה ולמחול יחד עם מנהלת תחום המוסיקה, ד"ר חנה אג'יאשוילי והמנצח שי בוקסבאום, יצאו ברעיון אשר נדמה היה כמופרך, להקים באור יהודה תזמורת כלי נשיפה ייצוגית, שתביא כבוד וגאווה לעיר ולתושביה. היום, תשע שנים לאחר מכן, מונה התזמורת כ-40 נגנים מרחבי העיר ומארחת זו השנה השלישית, כנס ארצי מכובד לתזמורות כלי נשיפה, וגורפת שבחים בכל מקום אליו היא מגיעה.

בשבוע שעבר, נערך במשכן למוזיקה ולמחול כנס תזמורות ארצי, בו השתתפו התזמורות: כלי נשיפה כפר סבא בניצוחו של יריב נחמן, תזמורת עכו בניצוחו של שמואל כהנא ותזמורת כלי נשיפה חיפה בניצוחה של שירי כהנא, וכמובן התזמורת המארחת, תזמורת הבית של אור יהודה, My Orchrstra  בניצוחו של שי בוקסבאום.

במהלך הערב ניגנו התזמורות מחרוזות שונות מתוך הרפרטואר העשיר שלהן, והתזמורת של אור יהודה זכתה לשלל שבחים מהמנצחים של התזמורות האורחות ומן המשתתפים בכנס, על האירוח הנפלא ועל יכולות הנגינה המופלאות שהציגו חברי התזמורת. "אני גאה מאוד בחברי התזמורת העירונית ומודה לשי בוקסבאום, על ההשקעה הרבה בהצלחתה של התזמורת. מבחינתי, כאשר אני שומעת סיפורים מנגני התזמורת אשר החלו כחובבנים, ועם הזמן החליטו להפוך את הנגינה למקצוע השני שלהם, אני מרגישה כי הצלחתי להגשים את החלום שלי באור יהודה." סיפרה ד"ר חנה אג'יאשוילי, מנהלת תחום המוסיקה במשכן למוסיקה ולמחול באור יהודה.

"שמחנו לארח את כנס התזמורות באור יהודה. אני מתכוון יחד עם העירייה, חבריי להנהלה ועם צוות המשכן למוזיקה בראשות דר' חנה אג'יאשווילי להפוך את המשכן למרכז המוביל בבקעת אונו. זה יהיה מקום של מצוינות אשר יהפוך לבית לכל החפץ במוזיקה ומחול ברמה הגבוהה ביותר." ציין אפי גוטמן, סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון המתנ"ס.

"היה עונג צרוף לאוזניים, לשמוע את נגינתן של ארבע התזמורות, ובעיקרן את נגני התזמורת העירונית." ציינה ראש העיר אור יהודה, ליאת שוחט והוסיפה: "אני רוצה לברך את כלל חברי התזמורת על נגינתם המרשימה הערב וכן, את ד"ר חנה אג'יאשוילי ואת המנצח, שי בוקסבאום על הערב הנפלא שארגנו כאן ושהפך למסורת בעיר. אמשיך להפנות משאבים רבים לקידומו של החינוך הבלתי פורמאלי בעיר בכלל, לצד השקעה בחוגי המוסיקה בפרט. אני מאמינה כי בעזרת המשאבים הנכונים, כישרונות רבים יפרצו את דרכם כאן, באור יהודה."

negishut icon עבור לתוכן העמוד