דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
היכל התרבות
הקתדרה העממית
צהרוני my
מחיר למשתכן
הרפורמה במחלקת הגבייה
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
התנדבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר

ליאת שוחט, ראש העיר אור יהודה, בפגישת עבודה עם שר החלל, המדע והרובוטיקה, אופיר אקוניס

ליאת שוחט, ראש העיר אור יהודה, בפגישת עבודה עם שר החלל, המדע והרובוטיקה, אופיר אקוניס (הגדל)

במהלך פגישת עבודה שקיימה ראש העיר אור יהודה, ליאת שוחט, עם שר החלל, המדע והרובוטיקה, חה"כ אופיר אקוניס, היא הציגה בפניו את תכנית האב לחינוך שהיא החלה ליישם, וכוללת תגבור של לימודי המתמטיקה והמדעים המדויקים. על כן, ביקשה שוחט מחה"כ אקוניס את סיועו בתקצוב כניסתה של אור יהודה לתכניות לימוד חדשניות אשר מקדמות את לימודי המדעים והרובוטיקה בבתי הספר.

משרד החלל, המדע והרובוטיקה פועל רבות לקידום תחומים אלה במסגרות שונות, כאשר אחת מהן היא החינוך. המשרד מפעיל תכניות שונות בשיתוף משרד החינוך, לטובת תגבור למידת מקצועות אלה בקרב תלמידי בתי הספר וגני הילדים. לאור זאת, הציגה שוחט במסגרת פגישתה עם השר את התאמתן של התכניות לעיר אור יהודה, ואת החידוש שהן יביאו לעיר ועל ידי כך יסייעו בקידומם של ילדי העיר להישגים בכלל התחומים.

אחד מן הפרויקטים המרכזיים אותו שואפת שוחט להפעיל כבר השנה, הינו עיר המח"ר (מתמטיקה, חלל, רובוטיקה). במסגרת התכנית, מורחבים לימודי המדעים המדויקים והרובוטיקה מגני הילדים ועד לתיכונים, כאשר התכנית הינה ל-5 שנים בהן ילוו הילדים על ידי צוותים מקצועיים וילמדו במרכזים מיוחדים אשר יוקמו בבתי הספר ובתפוח הפיס בעיר ויותאמו במיוחד לצרכי הלימודים.

תכניות נוספות אותן מבקשת שוחט לקדם בסיועו של חה"כ אקוניס הן פיתוח מצוינות במתמטיקה בקרב תלמידי שכבות ד'-ו', בהובלתו של מרכז 'קשת' בבית ברל והעמקת לימודי המתמטיקה בבתי הספר היסודיים, וזאת על מנת להגדיל את אחוזי הזכאים לבגרות בעיר והענקת הזדמנות שווה לתלמידי העיר בלימודי ההשכלה הגבוהה בעתיד. הסיוע אותו ביקשה שוחט מהשר מסתכם בכמעט 3 מיליון ₪, אשר יוקדשו לתגבור לימודי המתמטיקה והמדעים בקרב תלמידי אור יהודה.

חה"כ אקוניס ציין במהלך הביקור והפגישה כי הוא התרשם מאוד מהכיוון אליו מובילה שוחט את העיר, וכי הוא בטוח שעם תכניות עבודה יצירתיות ומתקדמות שכאלה, בצירוף הנחישות שמביאה איתה שוחט לתפקיד, היא תצליח לייצר מערכת חינוך חדשנית המובילה את תלמידיה למצוינות.

"אני רוצה להודות לשר אקוניס על שהגיע לראות מקרוב את מערכת החינוך באור יהודה, וכן על הבטחתו לסייע ולתמוך בתכנית האב לחינוך אשר הצגתי בפניו, ואשר כבר היום ניתן לראות כי היא מובילה לשינוי מהותי בחינוך העירוני." ציינה ראש העיר אור יהודה, ליאת שוחט והוסיפה: "אמשיך לפעול ללא לאות למען חינוך ילדנו, אני מאמינה כי רק בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה וצוותי החינוך העירוניים נצליח להביא לשינוי גדול ומשמעותי, אשר יוביל את ילדינו להישגים ולהזדמנות שווה בכל תחום בו יבחרו לעסוק בחיים."

negishut icon עבור לתוכן העמוד