דלג על בר עליון
בר עליון

כנס יום השואה המסורתי באור יהודה לצוותי גני הילדים

2/05/2016 14:00
כנס יום השואה המסורתי באור יהודה לצוותי גני הילדים

תחת הנושא השנתי "רוח האדם" נערכה השבוע הרצאה מעניינת של קרן בבצ'וק חרזי, מרצה מטעם משרד החינוך, שהתמקדה בדמותה של 'סטפה', מנהלת בית היתומים של יאנוש קורצ'אק כאישה החזקה שהובילה את חזונו החינוכי. לאחר ההרצאה, נערך טקס לזכר ששת מיליון היהודים שנספו בשואה, בו נטלו חלק הגננות, הסייעות והמפקחות בגני הילדים בעיר.

נוגה נדלר, מנהלת מחלקת גני הילדים: "הכנס שאנחנו מקיימים מדי שנה הפך למסורת באור יהודה. חשוב לנו מאוד לחדד את כל החיבור בין ההווה לעבר מכיוון שכבר ידוע שאם אתה לא יודע מה השורשים שלך, אתה לא יכול להעריך את המקום שבו אתה נמצא. כאנשי חינוך, אנחנו חייבים לשמר את המורשת למען הדורות הבאים".

ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, הקריאה באירוע את שירו של יהודה עמיחי "אלוהים מרחם על ילדי הגן", וציינה בפני הנוכחים: "דווקא עכשיו התפקיד שלנו הוא להמשיך ולדבר על השואה כדי שהדורות הבאים יזכרו היטב איך הכול התחיל ומדוע יש לנו זכות על המדינה שלנו. רק עכשיו סיימנו לחגוג את הפסח עם המילים 'עומדים עלינו לכלותינו', וזה מרגיש ששום דבר לא באמת השתנה. בדיוק מהסיבה הזו מצווה עלינו לזכור את אלו שקיפחו את חייהם במסע ההרג של הנאצים. את אלו שרצו להיות בדיוק היכן שאנחנו נמצאים היום, ולא לנהל חיים נורמליים".

 

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד