דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
צהרוני my
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן
היכל התרבות
התנדבות
הקתדרה העממית

בבית אקשטיין באור יהודה ילמדו על כלבנות ועולם ההיי טק

25/05/2016 14:30
בבית אקשטיין באור יהודה ילמדו על כלבנות ועולם ההיי טק

בית ספר בית אקשטיין אור יהודה הכריז על תכנית הלימודים החדשנית והייחודית לשנה הבאה. בית הספר, בו לומדים תלמידים עם הפרעות קשב, ריכוז ולקויות למידה מהאיזור, החל בימים האחרונים בהפעלת יוזמות חדשות, חלקן כבר פועלות וחלקן יושקו בשנת הלימודים הבאה כך שהן יהוו חלק מתכנית הלימוד של התלמידים. את בית הספר מוביל מורדי גיגי, איש חינוך בכיר שנכנס לתפקיד מנהל בית הספר בשנה האחרונה.

ההתמקדות של גיגי ובית אקשטיין היא לא רק בהצטיינות התלמידים בדרך אל קבלת תעודת הבגרות, אלא גם בהמשך דרכו המקצועית של התלמיד והשתלבותו בקהילה לאחר סיום הלימודים. לכן בשנת הלימודים הבאה יוכלו ליהנות התלמידים ממגמות חדשניות שנבחרו על ידי הנהלת בית הספר.

המגמה הראשונה היא מגמת כלבנות המאפשרת לתלמידים ללמוד ולגלות את עולמם העשיר והמגוון של הכלבים. הלימודים במגמה מעודדים גיוס לצה"ל ומהווים יתרון לבני הנוער שירצו להשתלב בעתיד בצבא, במשטרה ובשירות בתי הסוהר.

כמו כן, תושק מגמת תקשוב שפותחת צוהר עבור התלמידים לעולם ההיי טק. התלמידים יוכשרו וילמדו להשתמש בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת תוך כדי למידת מקצועות הבסיס בעולם המחשוב על כל גווניו ואופניו. המגמה השלישית שתיחנך היא מגמת חינוך גופני שתאפשר לתלמידים ללמוד ולהתפתח בתחומי הספורט וגוף האדם. בסיום הלימודים ועם עמידה בדרישות המגמה, התלמידים יקבלו תעודת "עוזר מדריך". מגמות אלו יילמדו כחמש יחידות לימוד וישלבו חומר מעשי ועיוני.

בית הספר, שמונה כ-140 תלמידים בכיתות ז' ועד י"ב עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, בעלי אינטליגנציה תקינה, ממשיך בתנופה עם פעילויות פנאי והעשרה כחלק מתוכנית הלימודים השנתית, ובהן חוגי תיאטרון, קוסמטיקה, מחשבים, בישול, קורס מגישי עזרה ראשונה, ועוד. כך למשל במהלך השבועיים האחרונים התקיימו סדרת פעילויות וסדנאות, כמו למשל יריד אופנה ביוזמת נציגי מועצת התלמידים,  שבו נמכרו בגדים, נעליים, תיקים ואקססוריז שונים, וניתנו לתלמידים טיפים בנושאי אופנה ואיפור. הפריטים שנותרו הועברו לתרומות. כמו כן, התקיים יום טיפוח בשיתוף רשת "סופר פארם".

 

מנהל בית אקשטיין אור יהודה מורדי גיגי, אומר: "אנו רואים את תפקידינו כמחנכים לפעול כך שכל ילד ירגיש שייך, רצוי ואהוד. אנו שואפים לתת לכל תלמיד הזדמנות ללמוד, להצליח, לממש ולהביא לידי ביטוי את היכולות הטמונות בו מתוך ראיה כי העולם דינאמי ומתפתח. נשאף לפתח בלומד שלנו את כישורי הלמידה והחשיבה: שאילת שאלות הדורשות חיפוש תשובות במקורות מגוונים, ארגון ועיבוד ידע ושימוש בו בעתיד תוך חתירה לקידום ופיתוח אישי".

 

·        התמונות הן מיריד האופנה שהתקיים בבית הספר

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד