דלג על בר עליון
בר עליון

ביקור שופטי קריה יפה באור יהודה

10/06/2016 13:00
ביקור שופטי קריה יפה באור יהודה
שופטים מטעם תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה לשנת 2016 ביקרו ביום חמישי שעבר באור יהודה. השופטים התקבלו תחילה בעיריית אור יהודה, נפגשו עם ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, ולאחר מכן יצאו לשטח לבחון פרמטרים רבים לקראת הכרעתם בנוגע לעיר. 

אור יהודה ותיקה כמשתתפת בתחרות הזו. במהלך התחרות נבחנים נושאים כמו המרחב היישובי, אמצעים לשירות הציבור, שטחים ציבוריים, מוקדי שירות ציבוריים בעלי רגישות סביבתית וכל נושא איכות הסביבה והתנהלות מקיימת יחד עם תרומה לקהילה. בסופו של התהליך יוחלט כמה כוכבי יופי יוענקו לאור יהודה.

במהלך הביקור הציגה שוחט בפני השופטים את העשייה של אור יהודה בתחום הקיימות, וסיפקה דגשים באשר לשינויים שהתחוללו בה במהלך החודשים האחרונים. לאחר מכן, יצאו השופטים להליכה רגלית לכיוון גינת הפעוטות ברחוב משה דיין, ומשם המשיכו בנסיעה במיניבוס לכיוון גן ארז. הגן בניהולה של הגברת שרה קטן נחשב לגן ירוק החל מ-2008 ומקפיד על עשייה רבה בתחום המיחזור ושמירה על כדור הארץ. את השופטים קיבלו הילדים בנגינה באמצעות כלים ממוחזרים.

משם המשיכה הפמליה לעבר בית ספר אהוד מנור, גם הוא נחשב לירוק, שם התקבלו על ידי המנהלת אורנה חביב, וצוות בית הספר. השופטים עברו בין תחנות שונות, שם פגשו תלמידים שהפכו לכמה דקות למרצים וסיפרו על עבודותיהם בתחום הקיימות. בהמשך הסיור ביקרו השופטים במרכז מורשת יהדות בבל, בגן קק"ל ובפארק קנדה.

"אחד הנושאים החשובים ששמתי לנגד עיני לאחר כניסתי לתפקיד הוא ההקפדה על חזות העיר", מציינת ליאת שוחט. "אנו מקפידים במשך כל השנה לשמור על סביבה נקייה, ירוקה ומטופחת ולכן נושא ההשתתפות בתחרות היה חשוב לי. באור יהודה מטפחים לערכים של קיימות ואני רואה חשיבות רבה להמשיך ולקדם נושאים אלו גם בעתיד".

negishut icon עבור לתוכן העמוד