דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
רישום לגני הילדים
רישום לכיתה א'
דלג על Banners
Banners
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן
היכל התרבות
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
דו"ח לתושב
צהרוני my

סיירת הורים ראשונה מוקמת בשכונת נווה רבין

21/06/2016 11:20

סיירת הורים חדשה מוקמת בימים אלו בשכונת נווה רבין באור יהודה, ומטרתה להקטין במידת האפשר את אירועי צריכת האלכוהול בקרב בני הנוער ותופעת הוונדליזם. כידוע, סיירת הורים מורכבת בדרך כלל מהורים וסטודנטים תושבי העיר המתנדבים לסייר באזורי הבילוי של בני הנוער במטרה לתרום בנוכחותם לצמצום ההתנהגויות הסיכוניות, לשמש כאוזן קשבת לבני הנוער ולתת מענה לצרכים העולים מהשטח.

בשיתוף פעולה בין השיטור הקהילתי בראשות רס"ב מאיר בכר לתוכנית עיר ללא אלימות בראשות שלומית עיני, החלה יוזמה לעורר את תושבי שכונת נווה רבין להירתם למשימה רגע לפני תחילת החופש הגדול. הסיירת צפויה לפעול שלוש פעמים בשבוע במהלך ימי הקיץ (רביעי, חמישי ושבת) ופעם אחת בשבוע במהלך שאר ימות השנה. חשוב להדגיש כי הסיירת לא תהיה מזוהה עם המשטרה, וחבריה ישימו דגש על חינוך והסברה.

קבוצת המבוגרים שתתגבש תעבור הכשרות מטעם "עיר ללא אלימות" שיכללו מגוון הרצאות בנושאים שונים. כמו כן, הסיירת צפויה לפעול לא רק בלילות אלא גם בפעילויות שוטפות נוספות, כגון בפארקים בשעות אחר הצהריים וביציאה מבתי הספר.

השוטר הקהילתי, רס"ב מאיר בכר, מציין: "התוכנית שלנו היא שהסיירת תדבר עם הילדים בגובה העיניים, תספר להם על ההשלכות של שתיית שתיה חריפה, צריכת אלכוהול, סמים ותוצאות של ונדליזם. אני לא רואה סיבה שלא תהיה סיירת הורים באור יהודה שתפעל למיגור התופעות הללו. אני קורא לתושבים לבוא, להצטרף ולגלות דברים חדשים שנעלמים מעיני ההורים בדרך כלל, כמו הרגלי צריכת אלכוהול בקרב בני הנוער".

שלומית עיני, מנהלת תוכנית עיר ללא אלימות בעירייה, מוסיפה: "אין לי ספק שהסיירת תתרום למעורבות הורים בתרבות הפנאי של בני הנוער, יצירת שיתוף פעולה בין התושבים וגורמי האכיפה, איתור בני נוער בסיכון והפנייתם לגורמים המתאימים. בפעולה הזו אנו בעצם מוסיפים עוד זוגות עיניים ונוכחות של מבוגרים בשטח".

לפרטים ניתן ליצור קשר עם מאיר בכר בטלפון – 050-6270956

negishut icon עבור לתוכן העמוד