דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
רישום לגני הילדים
רישום לכיתה א'
דלג על Banners
Banners
דו"ח לתושב
צהרוני my
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
הקתדרה העממית
הרפורמה במחלקת הגבייה
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה

7 שכונות באור יהודה יוגדרו כפריפריה חברתית, ויזכו מעתה לסיוע

13/07/2016 15:10
7 שכונות באור יהודה יוגדרו כפריפריה חברתית, ויזכו מעתה לסיוע

שבע שכונות באור יהודה יוגדרו כ"פריפריה חברתית" ויזכו מעתה לסיוע מוגבר מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בראשותו של השר אריה דרעי. השכונות הנבחרות הן ההסתדרות צפון ודרום, קריית גיורא צפון ודרום, מרכז העיר, עמידר, כפר ענה ונווה רבין (כשכונה אחת). הכללת השכונות נעשתה בעקבות בקשתם של ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, וממלא מקומה, עו"ד עוזי אהרון, לשר דרעי בנוגע להכללת השכונות.

 

הגדרת השכונות הללו על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל מקורה בהחלטת ממשלה מחודש מאי האחרון, ובמסגרתה הוחלט להרחיב את תחומי האחריות של המשרד ולהעניק סיוע ליישובים ושכונות שלא נכללו בהחלטת הממשלה המקורית. בעקבות ההחלטה, מעתה יזכו השכונות הללו להטבות ולסיוע כפי שניתנים ליישובים בנגב ובגליל.

 

ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, ציינה: "אני בטוחה שהסיוע שיינתן לשכונות הללו בתמיכתו של השר אריה דרעי יאפשר לשפר בלא מעט תחומים את איכות החיים של התושבים, ואני שמחה שיש מי שמכיר בבעיות, שמקורן היסטוריות, וניגש לסייע בפתרונן".

 

מ"מ ראש העיר, עו"ד עוזי אהרון, מציין: "אני שמח שאחרי מאבק שהוביל השר אריה דרעי, הצלחנו לכלול שכונות רבות בעירנו שעונות על הקריטריונים לקבלת זכאות למגוון של שירותים, כמו החינוך הבלתי פורמלי וכיו"ב. זו ההזדמנות להודות לשר כי אני מודע למאבק שהוא הוביל בעקבות פניית ראש העיר ופנייתי מול נערי האוצר כדי שגם אור יהודה תזכה לחלוקה הוגנת לאותן שכונות שבהן התושבים זקוקים לסיוע מיוחד".

negishut icon עבור לתוכן העמוד