דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הקתדרה העממית
היכל התרבות
התנדבות
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
מחיר למשתכן
הרפורמה במחלקת הגבייה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה

לראשונה בישראל: משלחת מחול עירונית תצא להשתלמות ייחודית בניו יורק

21/11/2016 11:00
לראשונה בישראל: משלחת מחול עירונית תצא להשתלמות ייחודית בניו יורק
 
 
הישג נהדר לתחום המחול במשכן למוסיקה ולמחול באור יהודה: רקדניות המשכן בהנהלת אורטל חתוכה נבחרו להשתתף בתכנית השתלמות ייחודית המתקיימת בניו יורק ולבקר בשניים מבתי הספר המקצועיים המובילים בעולם בתחום: בית ספר ברודווי דאנס סנטר ובית הספר ג'וליארד ללימודי מקצועות הבמה. עד היום, זכו באפשרות הזו רקדנים בודדים, אך בפעם הראשונה תצא משלחת עירונית להשתלמות הזו, שתיערך בחודש אפריל.
 
ההשתלמות שבה ישתתפו בנות המחול תכלול בין השאר צפייה במופעי ברודווי מרהיבים וסדנאות ריקוד עם המורים המובילים בעולם. חשוב להדגיש שבדרך כלל לא מתקיימים סיורים בבתי הספר למחול לקבוצות, שכן הגישה אליהם לתלמידי חוץ אינה אפשרית. שנה אחרי שיצאו לאיטליה, נבחרו בנות המחול להשתתף בהשתלמות הזו בזכות פעילותה של חתוכה והקשרים המקצועיים שיצרה בין השאר עם חברת "ארט טרוול" שמפיקה את הסיור.
 
אחד המוקדים החשובים בביקורה של המשלחת יהיה כאמור בברודווי דאנס סנטר, שנחשב לאחד מבתי הספר הידועים והמקצועיים ביותר בעולם למקצועות המחול. מדובר בבית ספר שהיה הראשון שאפשר שיעורי ריקוד חופשיים לתלמידים שאינם במסגרת לימודית קבועה, וכיום הוא מציע למעלה מ-200 שיעורים בשבוע במקצועות מחול מגוונים כמו ג'אז, סטפס, בלט, מודרני, היפ-הופ, תיאטרון, ועוד. רקדנים ושחקנים כמו בט מידלר, בריטני ספירס, מדונה ואליזבת בארקלי לקחו שם שיעורים, ומרבית מופיעי ברודווי לוקחים שם שיעורים באופן קבוע כדי לשמור על גיוון ומקצועיות. בבית הספר יקבלו בנות המשלחת כעשרה שיעורים בסגנונות וברמות שונות.
 
בנוסף, יבקרו בנות המשלחת בבניין להקת המחול ע"ש אלווין איילי, יצפו בחזות ובאימונים של הרקדנים ויעברו סדנה עם רקדני הלהקה. מדובר בלהקה שהוקמה בשנת 1958 שהורכבה תחילה מרקדנים שחורים. היא הוקמה על מנת להגיע לקהל השחור ולהביע את הצדדים השונים של האוכלוסייה הזו דרך המחול עבור הקהל הרחב. עם השנים, אגב, הרכב הרקדנים הפך להטרוגני והתווספו רקדנים לבנים ויפנים כדי לאפשר הופעות גם מול קהל לבן.
 
שיאו של הביקור יהיה בבית הספר ג'וליארד, בית הספר הגבוה ללימודי מקצועות הבמה. בית הספר נוסד לפני למעלה מ-100 שנה, ונחשב לאחד מבתי הספר הטובים ביותר בעולם ללימוד מוסיקה, מחול ותיאטרון, כשמוסיקאים, רקדנים ושחקנים רבים כמו רובין וויליאמס, יו יו מה, וויליאם הארט ורבים נוספים למדו בו.
 
אורטל חתוכה, מנהלת תחום המחול, מציינת: "זו גאווה גדולה שמכל הערים בארץ בחרו בנו כנציגים רשמיים. זו הפעם הראשונה שמשלחת עירונית בסדר גודל כזה תצא להשתלמות מרתקת, ואני בטוחה שהבנות שייצאו ירוויחו כלים מקצועיים רבים מהמורים המובילים בעולם. לי כילדה הייתה הזכות להיות שם, אבל אז יצאתי בצורה עצמאית. אין לי ספק שנביא גאווה לאור יהודה".
 
אפי גוטמן, סגן ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס: "להקת המחול של אור יהודה הפכה בשנה האחרונה לשם דבר, וזו הוכחה נוספת לעבודה הרבה שמשקיעות הבנות. ההישג הזה הוא יוצא מן הכלל ומעיד על איכות להקות המחול של אור יהודה בהנהלת אורטל חתוכה. בית הספר למחול בעיר הפך לאבן שואבת עבור כל תלמידי האיזור שאוהבים לרקוד ורוצים להצליח ברמה הבינלאומית. כבר היום אנו רואים מגמת עלייה ברישום לחוגי המחול לשנת 2017 בזכות אותם הישגים ומורים מצוינים".
 
ליאת שוחט, ראש העיר: "בנות המחול של אור יהודה ממשיכות להעניק גאווה לעיר, ולא בפעם הראשונה. אין ספק שהעובדה שלהקת המחול שלנו נבחרה להשתתף בסדנאות כל כך יוקרתיות מוכיחה שגם בתחום הזה נעשית עבודה רבה. אני מברכת את אורטל חתוכה, שבזכות הדחיפה שלה שמה את אור יהודה על המפה".
negishut icon עבור לתוכן העמוד