דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הרפורמה במחלקת הגבייה
הקתדרה העממית
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
התנדבות
מחיר למשתכן

סיירת חסד ייחודית יצאה לדרך באור יהודה

26/12/2016
סיירת חסד ייחודית יצאה לדרך באור יהודה

 

סיירת חסד ייחודית (סח"י) יצאה בשבוע שעבר לדרך באור יהודה. מדובר בתכנית מהפכנית שבאמצעותה הופכים בני הנוער לאזרחים אכפתיים ואחראים. סח"י פועלת לשינוי חברתי ומהותי בחיי בני ובנות הנוער על ידי נתינה לזולת מתוך אמונה כי חינוך לנתינה יטפח צעירים ערכיים וסובלניים הרגישים לצרכי האחר ומאמינים בעצמם.

 

החניכים בסח"י אור יהודה נפגשים פעמיים בשבוע, כאשר פעילות אחת היא פעילות תוכן והשנייה היא פעילות נתונה שבמסגרתה יוצאים בני הנוער לחלק מצרכי מזון למשפחות מעוטות יכולת. בשבוע שעבר נערך טקס הקבלה במעמד סגן ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, אפי גוטמן, ומנכ"ל המתנ"ס, רענן מור, שבמסגרתו התקבלו רשמית החניכים הפעילים לסיירת. הקבלה לסיירת מציינת את שייכותם של הנערים והנערות לקבוצה ואת רצונם לקחת אחריות על הסביבה דרך ערכים של נתינה.

 

ברחבי הארץ, אגב, קיימות 23 קבוצות נוער של סח"י שבמסגרתן פועלים מעל ל-650 בני ובנות נוער בגילאי 13-18 לאורך כל השנה. הצלחתה של סח"י טמונה במודל החדשני היוצר שותפות עם בני הנוער, נוטע בהם תחושת שייכות וחיוניות חברתית וקהילתית ומלווה אותם במשך שנים ארוכות. בני ובנות הנוער עוסקים במתן מזון בסתר למאות משפחות נזקקות המקבלות סיוע על בסיס שבועי, משפצים בתים של אנשים עם צרכים מיוחדים, בודדים וניצולי שואה, מלווים קשישים עריריים, מנגישים מבני ציבור לנכים ומאתרים צרכים ספציפיים בתוך הקהילות שלהם גם בעת מצוקה וחירום. בין הפעילויות, המדריכים שלהם מקדישים זמן למפגשי תוכן, בהם משוחחים על משמעות פעילות הנתינה והשפעתה על עולמם האישי ועל הקהילה. החודש, אגב, יוענק לסח"י פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים לשנת 2016 עבור פעילות לקידום כבוד, סבלנות וסובלנות בחינוך.

negishut icon עבור לתוכן העמוד