דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
התנדבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
מחיר למשתכן
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
צהרוני my
הקתדרה העממית
היכל התרבות

אלפי תושבים חגגו בפסטיבל חנוכה באור יהודה

2/01/2017
אלפי תושבים חגגו בפסטיבל חנוכה באור יהודה (הגדל)

 

אלפי תושבים חגגו במהלך כל שבוע חנוכה את פסטיבל "מאירים את העיר" שהתקיים בפעם הראשונה באור יהודה. האירועים, שברובם המכריע התקיימו ללא עלות כספית, העניקו פעילויות לכל המשפחה במשך כל ימי החג.

 

ביומיים הראשונים נערכו שני אירועי הפנינג משפחות, כאשר בהיכל התרבות התקיים המופע "בקצב האור" שכלל הופעות תיפוף, מחול, להטוטנות ואקרובטיקה. מחוץ להיכל התקיימו מופעי קרקס שכללו מצגי אש מרשימים במיוחד. במשכן מוסיקה ולמחול הועלתה הופעתם של הרכב "אריות ציון" שסיפרו את סיפור החג באמצעות ריקודי ברייקדאנס, היפ הופ, ביטבוקס וראפ. ברחבי המשכן התקיימו הפעלות לכל הגילאים, שכללו אמצני קצב שהסתובבו בין התושבים ואמני איפור שעמלו על פניהם של הילדים לפני כניסתם לחדר חושך שהואר באור אולטרא סגול.

 

באמצע השבוע התקיימה מסיבת חנוכה מיוחדת לבני הקהילה האתיופית בעיר, בה הופיעו הזמרת אבבה ולהקתה והסטנדאפיסט שמואל ברו. בשכונת נווה סביון התקיים מופע אור קולי מרשים של חנוכייה הבנויה ממכונות יורקות אש בשילוב מוסיקה ותאורה שהשתלבו עם מופע אמני אש. בבית ספר שיזף הופעלו ארבעה חדרי בריחה שיועדו למשפחות. בני הנוער נדרשו לפענח חידות וצפנים כדי לצאת מהחדרים המאתגרים. עוד באותו ערב הופיע הסטנדאפיסט חן מזרחי בפני בני הנוער. ביום חמישי ננעל הפסטיבל עם הופעתם של שירי מימון ושמעון בוסקילה שהקפיצו את הקהל בהיכל התרבות.

 

את כל האירועים הפיקה מחלקת התרבות בראשות חנה פיזואטי יוסף. הפסטיבל הופק בשיתוף משרד התרבות והספורט ומשרד הפריפריה, הנגב והגליל. ראש העיר, ליאת שוחט, ביקרה במהלך כל ימי הפסטיבל באירועים השונים, וציינה: "זו הפעם הראשונה שאנו מקיימים בעיר את הפסטיבל, אבל הוא יהפוך למסורת באור יהודה. שמחתי לראות כל כך הרבה תושבים לוקחים חלק בפעילויות שקיימנו, ועוד יותר משמח היה לשמוע את התגובות הנלהבות של התושבים שהיו שבעי רצון מאירועי השבוע הזה".

negishut icon עבור לתוכן העמוד