דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
הקתדרה העממית
התנדבות
מחיר למשתכן
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
צהרוני my

3 קבוצות מאור יהודה השתתפו בתחרות הרובוטיקה האזורית

6/02/2017
3 קבוצות מאור יהודה השתתפו בתחרות הרובוטיקה האזורית

 

שלוש קבוצות תלמידים משלושה בתי ספר באור יהודה השתתפו בשבוע שעבר בתחרות רובוטיקה אזורית שקיים ארגון FLL (first lego league) בהיכל שלמה, וקצרו שבחים רבים. מדובר בבתי הספר אלונים, אהוד מנור ושיזף, כאשר הקבוצות מנו בין 10 ל-13 תלמידים.

 

התוכנית  החלה כבר בחודש ספטמבר, כשהתלמידים נחשפו לתוכנית הרובוטיקה והבינו את נושאי התוכנית. לאחר תהליך מיון ארוך שהתבצע על ידי מנהלת תפוח הפיס, אתי גיטליס, הורכבו נבחרות בתי הספר שעבדו בצורה אינטנסיבית ליצירת רובוט מקצועי שמתוכנן ומבוצע על ידי התלמידים עצמם על פי כל חלקי הרובוט (מנועים, מנגנונים מכניים, חיישנים ורכיבים, גלגלים, וכו'). בנוסף, חברי הנבחרת מתכנתים את הרובוט על פי המשימות שעליהם לבצע. העבודה מתבצעת בצורה קבוצתית כאשר לכל תלמיד יש תפקיד מוגדר.

 

במסגרת התחרות, כל רובוט נדרש לבצע משימות רבות על פני לוח. כל קבוצה עסקה במחקר בהקשר למפגשים בין בעלי חיים ובני אדם. קבוצת אלונים בחרה בנחש ושכללה את  שואב האבק הרובוטי בכך  שהוסיפה לו מערכת  של רובוט נחש שמסוגל לנקות במקומות צרים שהרובוט לא יכול להגיע, וכן הוסיפה מברשות מיוחדות. נבחרת אהוד מנור פיתחה תכנית מיוחדת ללימוד תקשורת בין כלבים לבני אדם, ונבחרת שיזף פיתחה חומר מיוחד המושך יתושים כדי להפחית עקיצות של בני אדם.

 

ריכוז התכנית התבצע על ידי אתי גיטליס, מנהלת תפוח פיס, כאשר התכנית ממומנת על ידי עיריית אור יהודה ובתמיכתה.

negishut icon עבור לתוכן העמוד