דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
היכל התרבות
צהרוני my
הרפורמה במחלקת הגבייה
הקתדרה העממית
התנדבות
מחיר למשתכן
הנחיות למניעת יתושים ונחשים

וונדם אבג'ו, שהציל שכנים משריפה וסיכן את חייו, קיבל תעודת הוקרה

13/02/2017
וונדם אבג'ו, שהציל שכנים משריפה וסיכן את חייו, קיבל תעודת הוקרה

וונדם אבג'ו (26), פעיל חברתי ותושב אור יהודה, קיבל בשבוע שעבר תעודת הוקרה מראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, וממפקד תחנת מסובים, סנ"צ אלי פינטו, בזכות מעשה גבורה יוצא דופן כאשר הציל את שכניו בזמן שפרצה שריפה לפני כחודש ברחוב עובדיה יוסף, זאת למרות שסיכן את חייו.

 

מדובר באירוע שהתרחש ב-8 בינואר השנה. אבג'ו, סטודנט לחינוך בלתי פורמלי ומדעי החברה בבית ברל, שמע תוך כדי שינה צעקות לעזרה בסמוך לבניין שבו הוא גר. אבג'ו הספיק להגיע עוד לפני הגעת כוחות ההצלה, וחילץ שלושה מבוגרים מהשריפה שהתחוללה באחת הדירות. לדברי מפקד תחנת מסובים, אבג'ו הציל אנשים ממוות תוך שהוא שאף עשן ובהמשך אף התפנה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

 

וונדם אבג'ו, שהגיע למפגש בלשכת ראש העיר כשהוא מלווה בשני אחיו, סיפר בצניעות: "כששמעתי את הפיצוצים מהדירה, נכנסתי לשם בלי היסוס. הורדתי את האנשים המבוגרים וסייעתי להם להיחלץ מהאש. לאחר מכן חזרתי פנימה כדי לחפש ילד בן שש, שלאחר מכן התברר שהוא כבר הספיק לרדת למטה. זה היה ברור לי מהרגע הראשון שאני עושה הכול להציל את מי שאפשר".

 

ראש העיר, ליאת שוחט, הודתה לאבג'ו לאחר ששמעה על הרזומה העשיר שלו כפעיל חברתי במגוון תחומים, ואמרה לו: "ההתנדבות שלך בקהילה רק מחזקת את מעשה הגבורה שלך. אור יהודה התברכה בתושב אמיץ כמוך שחשב קודם כל על האחר ואחר כך על עצמו. מעשה הגבורה שלך הוא דוגמה ומופת לאזרחות למופת וחשוב לי שהסיפור שלך יסופר ויעורר השראה גם עבור האחרים".

 

סנ"צ אלי פינטו הוסיף: "זו דוגמה לאזרחות למופת, לאומץ לב, ודוגמה לאנשים שעוזרים לזולת. ההקרבה העצומה להיכנס לבניין אפוף בעשן היא מעוררת כבוד. חשוב לנו בתחנה להעצים אזרחים מהסוג הזה ולהגביר עוד יותר את הקשר והקהילה כי הסיפור של וונדם הוא לא סיפור רגיל".

 

לאחר הדברים, העניקו שוחט ופינטו לאבג'ו את תעודת ההוקרה יחד עם שי מתנת העירייה.

negishut icon עבור לתוכן העמוד