דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות
מחיר למשתכן
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
התנדבות
הקתדרה העממית
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הרפורמה במחלקת הגבייה

שבוע החינוך באור יהודה: שולחנות עגולים, הרצאות ולמידת עמיתים

27/03/2017
שבוע החינוך באור יהודה: שולחנות עגולים, הרצאות ולמידת עמיתים

 

 

 

 

שבוע החינוך שנערך באור יהודה כלל בין השאר אירוע של "שולחנות עגולים", כאשר בארבעה מעגלים נפגשו תלמידי מועצות התלמידים הבית ספריות, מורים והורים לשיחה על נושא חינוכי מרכזי. השנה בחר אגף החינוך להעמיק באחד מהיעדים המרכזיים שהגדירו קברניטי העיר: "חיזוק החינוך באור יהודה והצמחת דור צעיר ערכי והישגי בעל תחושת שייכות לעיר".

 

המשתתפים דנו בשאלות כגון מה המשמעות המעשית של "דור ערכי", אילו ערכים חשובים צריכים לאפיין דור כזה, ואיך עושים את זה, כשבהמשך דנו במה מידת האחריות של כל אחת מהקבוצות השונות: תלמידים, הורים ומורים להצמחת דור כזה. נושא נוסף שעלה היה תחושת השייכות לעיר וכיצד מחזקים אותה.

 

מעגלי השיח שהונחו במשותף על ידי תלמידים ומורים היו מרתקים והתאפיינו בכנות, בפתיחות ובהקשבה הדדית בנושאים שחלקם חשפו את פערי הדורות ולעיתים גם את המקומות והתפקידים השונים של המשתתפים. בסיכום האירוע שיזמו והובילו אגף החינוך ומינהל חברה ונוער במחוז תל אביב, הדגישו רבים מהמשתתפים את החשיבות שהייתה לעצם השיח ואת רצונם להמשיך ואף להרחיב אותו.

 

מעבר לאירוע שולחנות עגולים, נערכו מפגשי עמיתים בין בתי הספר כאשר מורים התארחו בבתי ספר אחרים כדי לצפות בשיעורים בנושאים מגוונים, כמו חקר החלל בבית ספר אלונים, חדר העשרה במתמטיקה בסביונים, שיעור אנגלית בחטיבת יובלים, פסיכולוגיה חברתית וחדשנות חינוכית בתיכון יובלים, תוכנית "כוח לעשות חייל" בבית ספר אורות, תערוכת צילומי פרויקט נחל איילון באהוד מנור, מורשת וחברותא בשיזף, תקשורת מעשית בברנקו וייס, ועוד.

 

בנוסף, השירות הפסיכולוגי-חינוכי של אור יהודה קיים שלוש הרצאות לקהל הרחב, כאשר אן הדר, פסיכולוגית חינוכית וקלינית מומחית דנה בשאלה כיצד ליצור זכרונות טובים ולבנות קשר של אינטימיות וקרבה עם ילד, המרצה אלי חוה, פסיכולוג ספורט, דן בנושא הספורט כאמצעי יעיל לשיפור תפקודים לימודיים, רגשיים וחברתיים, ונדב הירש ועוז כהן הרצו בנושא פסיכולוגיה חיובית ומה עושה אותנו ואת ילדינו למאושרים יותר.

negishut icon עבור לתוכן העמוד