דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
הסדרי החנייה החדשים בעיר
היכל התרבות
מחיר למשתכן
צהרוני my
הרפורמה במחלקת הגבייה
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הקתדרה העממית
הנחיות למניעת יתושים ונחשים

הסופר אלי עמיר התארח במוזיאון מורשת יהדות בבל

30/04/2017 11:00
הסופר אלי עמיר התארח במוזיאון מורשת יהדות בבל (הגדל)

ערב הוקרה נערך במוזיאון מורשת יהדות בבל באור יהודה לסופר אלי עמיר. עמיר, שנבחר להדליק משואה בטקס הפותח את יום העצמאות, השתתף בשיח עם הסופרת ציונית פתאל-קופרוסר. יו"ר המרכז, פרופ' אפרים צדקה, ששהה בחו"ל, שלח ברכה מיוחדת לעמיר לרגל היבחרו להדליק משואה והודה לו על כך שהוא מרים את קרנה של יהדות בבל בארץ ובעולם.

 

השיחה בין פתאל-קופרוסר לעמיר הייתה מרתקת. עמיר הוא מרואיין מדהים, חם, שנון ושופע אהבה לחיים, לתרבות האנושית, לאדם באשר הוא וליוצאי עיראק בפרט. באירוע הוא סיפר על מסע חייו שהחל בבגדד, עבר לישראל דרך האוהל במעברה בשנות החמישים, חברת הנוער בקיבוץ "משמר העמק" ועד לירושלים – שם עבד כנער שליח על אופניים ולמד בתיכון ערב לנערים עובדים עד שצמח עם השנים והתמנה לתפקידים בכירים במשרד ראש הממשלה, במשרד הקליטה ובסוכנות.

 

עמיר פרסם בשנת 1983 את ספרו הראשון "תרנגול כפרות" והוא בן 46, ומאז פרצה הקריירה הספרותית שלו עם הספרים "מפריח היונים", "אהבת שאול", "פגישה עיוורת", "יסמין", "ומה שנשאר", ובקרוב ייצא לאור ספרו החדש. הוא תיאר כיצד בשלה בלבו ההחלטה לכתוב טרילוגיה שתשטח את סיפור חייו כדי שיוכל להסביר את שעבר על הדור שעליו נמנו הוריו, ועד כמה קשה, ממושכת ויסודית ההכנה שאליה נדרש כדי שיוכל לממש את כוונתו להפוך לסופר.

 

כשנשאל האם הוא מתגעגע לעיראק, הוא ענה שבגדד שלו כבר לא קיימת והיא נמצאת רק בספרו "מפריח היונים". הוא תיאר את עצמו כ"ציפור נודדת בין שני עולמות, לפעמים אני במערב ולפעמים במזרח. אני אדם דו שורשי וזה מה שמקנה לי עמידה יציבה. הרגליים שלי עדיין מתבלבלות בין שני העולמות, אבל אני יהודי, ציוני וישראלי".

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד