דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הסדרי החנייה החדשים בעיר
התנדבות
היכל התרבות
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
מחיר למשתכן
הקתדרה העממית
הרפורמה במחלקת הגבייה
חוגים ופעילויות לכל המשפחה

אור יהודה חגגה עצמאות עם עומר אדם, סטפן ורוני

למעלה מ-10 אלף איש חגגו את יום הולדתה ה-69 של מדינת ישראל. הלהקות המקומיות של העיר הפגינו ביצועים מרשימים. חמישה ארגונים בעיר זכו לקבל תעודות הוקרה מעל הבמה. ביום העצמאות נערך פיקניק משפחות בפארק קנדה
8/05/2017 18:00
אור יהודה חגגה עצמאות עם עומר אדם, סטפן ורוני
 

למעלה מ-10 אלף איש חגגו ביום שני שעבר את ערב יום העצמאות באירוע המרכזי שנערך ברחבת האירועים בסמוך לבריכה העירונית. במשך כארבע שעות הופיעו על הבמה מיטב הזמרים ולהקות המחול המקומיות והלהיבו את הקהל הרב במגוון הופעות שהופקו על ידי מחלקת התרבות העירונית בראשות חנה פיזואטי יוסף.

 

בפתיחת הערב, נשא רב הגרעין התורני וראש המכינה הקדם צבאית "לביא" תפילה לשלום המדינה, שלאחריה יצאו לדרך באופן רשמי חגיגות יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל. כבר בפתיחת הערב עלתה להופיע רוני כוכבת הילדים, כשמיד לאחר מכן זכו ילדי העיר לצפות במפגן ראווה של זיקוקים. כמו כן, במהלך הערב הוקרנו סרטונים שמשקפים את העשייה בעיר במגוון תחומים, כמו חינוך, איכות הסביבה, פעילות כוחות ההצלה והחתימה על הסכם הגג.

 

 

 

במרכזו של הערב עלו בזו אחר זו הלהקות המקומיות: להקות המשכן למוסיקה ולמחול, להקת הפולקלור העירונית, נבחרת ההתעמלות האומנותית, בנות הסטודיו של עדי דאנס, נבחרת התעמלות הקרקע והמכשירים של העיר. מיד לאחר מכן עלה הזמר עומר אדם להופעה יוצאת דופן שכללה את מיטב הלהיטים, כשבסיומו נערך מופע זיקוקים נוסף. הערב ננעל בהופעתו של סטפן, הלהיט החדש של בני הנוער והילדים שרקדו ושרו במשך כחצי שעה.

 

 

מעל הבמה, ציינה ראש העיר, ליאת שוחט, את העידן החדש שאליו נכנסה העיר בעקבות החתימה על הסכם הגג, והוסיפה: "אור יהודה התברכה בתושבים מיוחדים, שתחושת השייכות לקהילה מאפיינת אותם באופן מיוחד ביחס לערים אחרות בישראל. רבים בעיר עושים למען האחר וזה מורגש. זה מה שהופך את העיר הזו לעיר כה מיוחדת, בעלת צביון של שותפות ואחווה. מדינת ישראל היא פסיפס ענקי, וכך גם אור יהודה - עיר שמחברת בין עדות, בין תרבויות ובעיקר בין אנשים. אני גאה להיות ראש העיר שלכם. מחמם לי את הלב לראות את כולכם כאן היום".

 

 

מיד עם סיום נאומה, העניקה שוחט תעודות הוקרה לחמישה ארגונים הבולטים בפעילותם למען הקהילה: מדובר בתכנית "לבב" הפועלת במסגרת היחידה הקהילתית להתפתחות הילד, ארגון "איחוד הצלה", שעוסק במשך כל השנה בהצלת חיים, "אזרחים בוגרים – יחדיו" שעמל על פעילות מגוונת לאזרחים הבוגרים בעיר, תנועת אחריי המכינה את בני הנוער לשירות משמעותי בתפקידי פיקוד וקצונה בצה"ל, ועמותת "אור הזהב" הפועלת למען הקשיש והגמלאי באור יהודה.

 

 

 

ביום שלמחרת האירוע המרכזי נערך פיקניק משפחות בפארק קנדה בהשתתפות מאות מתושבי העיר, שבמקביל לבילוי המשפחתי הם נהנו מהופעות של אמנים מקומיים לצד שולחנות משחק ופעילויות.

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד