דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
התנדבות
הקתדרה העממית
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות

אור יהודה התייחדה עם חללי השכול

אלפי תושבי אור יהודה התכנסו ברחבת האירועים לאירוע מרגש שכלל ביצוע של שלושה מבני משפחות החללים ששרו את "אבא". ראש העיר, ליאת שוחט, פנתה למשפחות: "כאבכם עמוק והזמן אינו מרפא אותו. נותר לנו רק להוקיר לכם תודה ולהצדיע לכם"

9/05/2017 10:00
אור יהודה התייחדה עם חללי השכול

 

אלפי תושבי אור יהודה נטלו חלק באירוע המרכזי בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, שהתקיים ברחבת האירועים בסמוך לבריכה. האירוע, שנערך במעמד המשפחות השכולות, וכן ראש העיר ליאת שוחט, סגניה עוזי אהרון ואפי גוטמן, ורב העיר, הרב ציון כהן, היה מרגש מאוד לנוכח סיפורי הנופלים שעלו בו והתמונות שריגשו רבים מתושבי העיר. במהלך יום הזיכרון התייחדה אור יהודה עם 95 מבניה שנפלו.

 

 

ריקי סיטרוק ואריאלה בר, אחיותיו של טוראי אברהם אשכנזי ז"ל, הדליקו את לפיד הזיכרון. הרגע המרגש בטקס היה כאשר נתי פלח, אחיינו של סמל יקיר באבי ז"ל, נהוראי זכריה, בנו של רב סמל מתקדם גיל זכריה ז"ל, ואבנר יהלום, בנו של סגן אריה יהלום ז"ל, ביצעו במשותף את השיר "אבא" של שלומי שבת. בהמשך האירוע, אביה של רב שוטר הדר כהן ז"ל, עופר כהן, קרא קדיש, ואחותו של רב טוראי אורי מנשה ז"ל, הגב' אורנה טרשי, נשאה את דבר המשפחות השכולות. שרה קטן, ששימשה במשך דורות כגננת בעיר, הקריאה קטעים מהספר "אחי היה גיבור" שנכתב על ידי איליין חוטר שאיבדה את בנה גבריאל בן ה-17 אחרי שנרצח על ידי מחבלים.

 

 

מ"מ ראש העיר, עו"ד עוזי אהרון, נאם וציין: "בערב הזה כולנו מרכינים ראש, ומצהירים שלנצח ננצור אתכם בליבנו. אין אף כוח בעולם שמסוגל לשבור את רוחנו, שהרי לא ניתן לשבור את עמנו כל עוד הוא מאוחד. בערב הזה אני נושא תפילה לשלומם של הפצועים, ומייחל ליום שבו נוכל לשכון כאן בשלום. אחרי 69 שנה אנו ראויים לשקט הזה".

 

 

 

 

ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, ציינה: "אנו מתכנסים כאן מידי שנה, מקווים שהפעם זה יהיה קל יותר, אך הכאב אינו מרפה. הלב צובט והנפש חנוקה למשמע שמותיהם של החיילים והאזרחים שאיבדנו בקרב על המדינה שלנו. על המחיר הכבד שכל אחד ואחת מאתנו שילם ושילמה במאבק על הארץ הזו, במאבק אחרי העתיד של העם שלנו.

 

 

 

משפחות יקרות, אתם שיצאתם למסע השכול, מסע שיש לו התחלה בצלצול של טלפון או בנקישת דלת אך אין לו סוף, אתם אשר נושאים את נטל האובדן כל חייכם, אין בפינו מילים שיוכלו להקל על כאבכם. כאבכם עמוק והזמן אינו מרפא אותו. נותר לנו רק להוקיר לכם תודה ולהצדיע לכם".

 

בבתי הספר התקיימו טקסים בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון עצמו. בתיכון יובלים נערך טקס מרכזי בהשתתפות תלמידי חטיבת הביניים והחטיבה העליונה. בבית ספר סעדיה גאון נושא הטקס עמד בסימן סיפורי הגבורה, כאשר התלמידים סיפרו והמחיזו את סיפוריהם של מדגם קטן מגיבורי צה"ל לאורך השנים, תוך אמירה כי "הערב הזה אינו ערב של סיפורים אישיים או זיכרון לחייל שנפל בקרב. בערב הזה נספר את הסיפור הישראלי המופלא של כולנו באמצעות אותם גיבורים שמסרו את נפשם עבור כלל ישראל", כדברי המנהלת ענת ברקוביץ'. בטקס, שנכתב ובוים על ידי המורה רונית שוקר, מחנכת כתה ו'2, הופיעו תלמידי ותלמידות כל הכיתות.

negishut icon עבור לתוכן העמוד