דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
מחיר למשתכן
הקתדרה העממית
התנדבות
היכל התרבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
צהרוני my
הנחיות למניעת יתושים ונחשים

הישג מרשים לרפורמה ביובלים של ליאת שוחט

15/05/2017 14:15
הישג מרשים לרפורמה ביובלים של ליאת שוחט

עלייה דרמטית בכמות הממשיכים במעבר מכיתות ט' ל-י' כאשר 79 אחוז מהתלמידים בחרו להישאר בעיר, לעומת 60 אחוז בטרם כניסתה של רפורמת יובלים. ראש העיר, ליאת שוחט, שהובילה את הרפורמה: "תיכון יובלים יהפוך לשם דבר בכל האיזור"

 

מפנה באור יהודה, גם בחינוך: במהלך החודשים האחרונים וכתוצאה מהרפורמה המשמעותית שהחלה בקיץ שעבר, נרשם בפעם הראשונה נתון מעודד מאוד לגבי כמות הנרשמים לתיכון יובלים. מדובר בנתון משמח במיוחד לאור העובדה שהתיכון סבל במהלך כל השנים האחרונות מהגירה שלילית של תלמידים שבחרו שלא להמשיך ללמוד בו במעבר מכיתה ט' לכיתה י'.

 

כידוע, במהלך הקיץ האחרון הובילה ראש העיר, ליאת שוחט, רפורמה מקיפה בחינוך בכלל ובתיכון יובלים בפרט, כאשר בראש ובראשונה מונה מנהל לבית הספר השש שנתי, ד"ר נתי ברק. כמו כן, בוצע שינוי במבנה בתי הספר בעיר ומעבר משיטת בתים למבנה של חטיבת ביניים וחטיבה עליונה. בנוסף, בוצעו שיפוצים בהיקפים גדולים במבני שני בתי הספר, כל זאת לצד הרחבת תכניות פדגוגיות משמעותיות.

 

 

 

הנתונים מלמדים על עלייה דרמטית בכמות הנרשמים לכיתות י' בשנה הבאה (79 אחוז מהתלמידים ממשיכים), כאשר מתוך 301 תלמידים, נרשמו לשנת הלימודים תשע"ח 237 תלמידים. יודגש כי שהנתון הזה אף עשוי לעלות עוד יותר במהלך הקיץ. לשם ההשוואה, בשנה שעברה עם תחילתה של הרפורמה עמד אחוז הממשיכים על 64, ולפני שנתיים נרשם נתון של 60 אחוז ממשיכים בלבד.

 

 

ד"ר נתי ברק, מנהל קריית החינוך, שבע רצון: "אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך שש שנתי עמוק ומשמעותי, כשחלק מהם נראים כבר בשלב הזה כמו במקרה של נתוני הרישום, וחלק ייראו בהמשך, כמו תוצאות במבחנים. שני המהלכים המשמעותיים ביותר נעשו בתחום פיתוח וגיוס של כוח האדם בבית הספר והבאת תכניות חדשניות שמוכיחות את עצמן. אין לי ספק שבית הספר מחויב כלפי כל תלמיד באופן שאין דומה לו".

 

 

 

ליאת שוחט, ראש העיר, מציינת: "אין לי ספק שאנחנו הולכים בכיוון הנכון לשדרוג כל מערך החינוך בעיר, ותוצאות הרישום מוכיחות שיש אמון במהלכים שביצענו ובתכניות שאנו ממשיכים לקדם. מראש אמרתי שכל תלמיד מאור יהודה שיבחר להישאר ביובלים יקבל את המעטפת המושלמת שכוללת כלים פדגוגיים שאין באף מקום, סביבת לימודים טובה ומאתגרת ובעיקר היכולת לקדם את עצמו באמצעות אנשי חינוך מהשורה הראשונה. אני שמחה לראות שהדרך שאני מובילה ומיושמת על ידי מנהל בית הספר ד"ר נתי ברק מוכיחה את עצמה ואני בטוחה שתיכון יובלים יהפוך לשם דבר בכל האיזור בזכות רמת הלימודים הגבוהה והשם הטוב שלו".

negishut icon עבור לתוכן העמוד