דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
מחיר למשתכן
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הסדרי החנייה החדשים בעיר
היכל התרבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הקתדרה העממית
התנדבות
הרפורמה במחלקת הגבייה

הסוקרים של הלמ"ס קיבלו את ברכת הדרך מראש העיר

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בחרה באור יהודה כאחד מ-14 רשויות שמשתתפות בהכנה למפקד האוכלוסין הגדול. המשמעות: בימים אלו עוברים סוקרים ברחבי העיר ומבצעים ראיון עם התושבים. ליאת שוחט, ראש העיר: "רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה מצד התושבים שלנו"
15/05/2017 14:30
הסוקרים של הלמ"ס קיבלו את ברכת הדרך מראש העיר

הסוקרים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שמקיימים בימים אלו את ה"טרומפקד", הכנה לקראת מפקד האוכלוסין של מדינת ישראל, הגיעו השבוע ללשכת ראש עיריית אור יהודה כדי להיפגש עם ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, וקיבלו ממנה את ברכת הדרך. כידוע, אור יהודה נבחרה לאחת מבין 14 רשויות המשתתפות בטרומפקד, כשלראשונה ניתן להשיב באינטרנט ולהשפיע על מקום המגורים והעתיד של התושבים.

 

במסגרת המפגש, סיפרו אנשי הלמ"ס על התהליך שהם עוברים, שתחילתו במילוי סקרים באמצעות האינטרנט עבור תושבי אור יהודה, כשהשלב הבא מתחיל השבוע. כאשר הסוקרים החלו לעבור בין בתי התושבים שטרם השיבו לשאלון באינטרנט וממלאים אותם יחד בראיון פנים מול פנים. במקביל, מתקיים סקר טלפוני שבו מתבקשים הנדגמים לענות על שאלון קצר הכולל פרטים אישיים וכתובת מגורים, וייתכן שחלק מהתושבים יידגמו בשני הסקרים. יודגש שגם היום ניתן עדיין להשיב על השאלון באינטרנט ובכך "לחסוך" את המפגש עם הסוקרים.

 

שאלון הטרומפקד כולל פרטים אישיים של בני הבית (כגון גיל, מין, מצב משפחתי) ושאלות בנושאים חברתיים-כלכליים (כגון השכלה, עבודה, תנאי דיור של משקי בית ועוד). מטרת טרומפקד היא לבחון את תהליכי העבודה לקראת ביצוע מפקד האוכלוסין בשנת 2020 בהיבטים שונים: מתודולוגיה, טכנולוגיה, עבודת הסוקרים, השבה באינטרנט ועוד.

 

ברמה הציבורית, נתונים שייאספו ישמשו בסיס לקביעת מדיניות ולקבלת החלטות ותכנון בנושאים שונים כמו גני ילדים, חינוך מבוגרים, תקציב רשויות, שיפור התחבורה הציבורית ועוד. ברמה האישית המידע יכול לסייע לכל אחד לקבל החלטות בנושאים כמו בחירת מקום מגורים, פתיחת עסק, מקצוע לימוד ועוד.

 

טרומפקד, כמו מרבית הסקרים שעורכת הלמ"ס, נערך על פי פקודת הסטטיסטיקה (נוסח חדש), התשל"ב-1972. חוק זה מחייב כל אדם להשיב לסוקרי הלמ"ס. במקביל לחובת הציבור למסור מידע ללמ"ס, החוק מחייב את הלמ"ס לשמור על סודיות מוחלטת של הנתונים, והלמ"ס משקיעה מאמצים רבים לקיים חובה זו.

 

ראש העיר, ליאת שוחט, סיכמה את המפגש: "אני רואה חשיבות רבה בקיום הטרומפקד ובשיתוף פעולה מלא מצד תושבי העיר בפרויקט החשוב הזה. אין לי ספק שבסופו של התהליך מדובר בפרויקט שהתושבים נהנים ממנו כי בעצם התוצאות שלו מתקבלת תמונה ברורה יותר לגבי פרמטרים רבים בעיר שיסייעו לכל אחד ואחת בקבלת החלטות בצמתים חשובים בחיים".

negishut icon עבור לתוכן העמוד