דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
רישום לגני הילדים
רישום לכיתה א'
דלג על Banners
Banners
התנדבות
צהרוני my
דו"ח לתושב
היכל התרבות
הקתדרה העממית
מחיר למשתכן
הרפורמה במחלקת הגבייה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הסדרי החנייה החדשים בעיר

פעילות "אימהות למען בני נוער" יצאה לדרך

היוזמה שקרמה עור וגידים במהלך החודשים האחרונים בשיתוף מחלקת הנוער ובעידודה של ראש העיר יצאה אל הדרך לזכרו של עומרי ליג'י, תושב העיר שנפטר מסרטן וכחלק מתהליך ההנצחה שהובילה אמו. בערב מרגש נחשפה פעילותה של הקבוצה שתעסוק בפעילויות משותפות עם בני הנוער בעיר
5/06/2017 09:00
פעילות "אימהות למען בני נוער" יצאה לדרך

יריית הפתיחה לפעילות "אימהות למען בני נוער" על שמו של עומרי ליג'י – omriki יצאה בשבוע לדרך. מדובר בשיתוף פעולה ייחודי שמתקיים במהלך השבועות האחרונים בין קבוצת האימהות שקמה לבין מחלקת הנוער העירונית בראשות יסף זית.

 

היוזמה עצמה נולדה לפני מספר חודשים במפגשה של תושבת העיר, חגית נאווי עמבר עם ראש העיר ליאת שוחט. עמבר, שבנה עומרי נפטר בגיל 22 מסרטן, בחרה להנציח את בנה באמצעות עשייה משמעותית, ולאחר החיבור שלה עם יסף זית, מנהל מחלקת הנוער, נוצרה קבוצה של 11 נשים, חברות טובות מילדות שגדלו ובגרו באור יהודה, ששמו לעצמן למטרה לתרום למען בני הנוער בעיר.

 

תחילה נשות הקבוצה יצרו גיבוש של זהות רעיונית, ובעקבות סדנה שהן עברו הן החליטו ששלושת הערכים שילוו אותן הן חברות, אהבה ונחישות. במסגרת ההכנה לתחילת פעילותן, הן עברו סדנאות קרב מגע, סדנאות למניעת מצבי סיכון בקרב בני נוער וסדנאות למניעת אלימות מינית.

 

אל יום חשיפת פעילותן, שנערך במשכן למוסיקה ולמחול, הגיעו למעלה מ-100 איש שגילו עניין בהצטרפות לפרויקט ולסייע בגיוס משאבים וכוח אדם. במהלך השבועות האחרונים, נשים אלו סייעו במספר פרויקטים, כמו תרומה ל-12 חיילים נזקקים שזכו לקבל צ'ופרים וכן עבור נערה תושבת העיר שעמדה לפני גיוס לצה"ל, וזכתה לסיוע באמצעות ערכות שסייעו לה להגיע מוכנה יותר לגיוס.

 

קבוצת האימהות יפעלו במהלך חודשי הקיץ במספר פרויקטים לטובת בני הנוער, כגון קיום סדנאות בנושאים שונים כמו עיצוב אופנה ובישול, פתיחת בית קפה ללא עלות במחלקת הנוער לטובת תושבי העיר, מפגשים עם בני נוער באמצעות רכב שיסתובב בפארקים ויגבש את האימהות עם הנערים עצמם באמצעות הכנת שקשוקות משותפות, ועוד. בנוסף, עומלות כעת האימהות על פרויקטים נוספים לאחר הקיץ, כמו שיפוץ מבנה, אימוץ חיילים בודדים, ועוד.

 

חגית נאווי עמבר מספרת: "החזון שלי הוא לגרום לבני נוער לעבור את תקופת ההתבגרות שלהם יחד עם ההבנה והידיעה שחלק מהדרך הוא גם לטעות. אנחנו לא מגיעות ממקום של לחנך, אלא מאמונה שאפשר לעשות את הדברים גם אחרת. חשוב לנו שהחבר'ה הצעירים יבינו מהי חברות וידברו על ערכים. אנחנו מגיעות ממקום של לחבק את הילדים. אחד הדברים שלמדתי בדרך שהוא שכדי שאוכל לתת לאורך זמן, אני צריכה שיהיה לי ערך מוסף מעבר לנתינה. אני רוצה שבכל אחת שמגיעה לקבוצה יהיה ערך מוסף שהיא לוקחת משם. לשמחתי הרבה התקבלנו בזרועות פתוחות על ידי ראש העיר ליאת שוחט ומנהל מחלקת הנוער יסף זית שמגלים נכונות להיות שם, ואני בטוחה שמכאן אנחנו הולכות רק לצמוח. ככה חינכתי את עומרי בני, ואני יודעת שהוא היה גאה בי".

 

 

יסף זית, מנהל מחלקת הנוער, מציין בהתרגשות: "זהו ללא ספק הדבר הגדול ביותר שיצא לי לקחת חלק בו. זו זכות גדולה עבורי מכיוון שיש בעשייה הזו הרבה משמעות ועומק. אני חושב שמדובר במעורבות הורית שצריך ללמוד ממנה מכיוון שלא ניתן למצוא כמוה. אני בדעה שבני נוער צריכים מבוגר בחיים שלהם, מישהו שיאמין בהם, שיגיד להם שהכול בסדר ושהם מקבלים אותם כמו שהם, והאימהות הללו נופלות עליהם מהשמיים. צריך לזכור שלא לכל בן נוער יש אמא שיודעת לחבק, ופה הם מרוויחים בגדול".

 

ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: "לפני כמה חודשים נפגשתי עם אישה שיקרה לליבי, חגית נאווי-עמבר, אשר בנה עומרי נפטר בגיל 22 מסרטן. מאז היא בוחרת בחיים ולא סתם בחיים, היא בוחרת בחיים של עשייה למען האחר. חגית ביקשה להנציח את בנה בפעילות משמעותית. כך נוצר קשר עם מחלקת הנוער בראשות יסף זית. יחד הן יצרו קבוצת אימהות נפלאה ששמה לעצמה למטרה להעצים את בני הנוער באור יהודה, להעניק להם מזמנן וממרצן ולייצר כאן חברה טובה יותר. כמו שהן אמרו השבוע, 'כל אחד צריך מישהו שיאמין בו ובשביל זה אנחנו כאן'. אני רוצה להצדיע לאימהות שהתגייסו לפרויקט חשוב מעין זה ומזמינה את אלו שעדיין לא עשו זאת, להצטרף. יש לנו בני נוער מצוינים ומשיתוף פעולה זה כולנו נוכל רק להרוויח".

negishut icon עבור לתוכן העמוד