דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הקתדרה העממית
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר
מחיר למשתכן
התנדבות
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הרפורמה במחלקת הגבייה

תלמידות מיובלים העפילו לגמר תחרות פרס המים של שטוקהולם לנוער

עמית הלוי ועמית רז מחט"ב יובלים העפילו לגמר התחרות היוקרתית בזכות עבודת החקר שהן כתבו במסגרת שיעורי מדעים בתפוח פיס בנושא אגנים ירוקים. אתי גיטליס, מנהלת תפוח הפיס: "כבוד גדול עבורנו"
12/06/2017 12:00
תלמידות מיובלים העפילו לגמר תחרות פרס המים של שטוקהולם לנוער

שתי תלמידות מכיתה ט' בחט"ב יובלים באור יהודה, עמית הלוי ועמית רז, העפילו לאחרונה לתחרות הגמר של פרס המים של שטוקהולם לנוער בזכות עבודת החקר שהן כתבו במדעים שעסקה באגנים ירוקים. אגנים ירוקים היא שיטה טבעית לטיהור מים באמצעות בריכות עם צמחים, כאשר פעולה משולבת של חיידקים וצמחים מסייעת לטיהור מי שפכים מסוגים שונים.

 

התחרות נערכה מטעם הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב ובהשתתפות שגריר שבדיה בישראל, קרל מגנוס נסר. הלוי ורז העפילו לגמר מתוך 100 תלמידים מ-24 בתי ספר ברחבי הארץ ואלו הציגו 50 פרויקטים. בסך הכול העפילו לגמר 11 פרויקטים, כאשר אחד מהם הוא כמובן זה של תלמידות אור יהודה.

 

 

עבודת הגמר נכתבה במסגרת שיעורי מדעים המתקיימים בתפוח פיס בהנהלת אתי גיטליס, שציינה: "כבוד גדול עבורנו להציג את העבודה בפני מדענים בכירים בתחום המים וכן בפני שגריר שבדיה בישראל. למרות שלא זכינו במקום הראשון, אנו נמשיך להשקיע כדי להביא הישגים בשנה הבאה".

 

הלנה טננבאום, המארגנת הלאומית של התחרות, ציינה: "זכינו לראות נערים ונערות מקסימים שעוזרים זה לזו, מציגים את עבודתם בצורה רהוטה ויפה, מתנהגים למופת ומזכירים לכולנו שיש עתיד מבריק בישראל. אנו נשמח לארח אתכם שוב גם בשנים הבאות עם פרויקטים שיבשיל זמנם להצלחה אף גדולה מזו שהגעתם אליה".

negishut icon עבור לתוכן העמוד