דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לגני הילדים
רישום לצהרונים
רישום לכיתה א'
דלג על Banners
Banners
צהרוני my
מחיר למשתכן
היכל התרבות
דו"ח לתושב
התנדבות
הקתדרה העממית
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הרפורמה במחלקת הגבייה

נרכשה מערכת לגידול הידרופוני של צמחים בתפוח פיס

המערכת שנרכשה עבור תפוח פיס מאפשרת גם לגדל צמחים במנותק ממצע וחוסכת משמעותית מים, ובאמצעותה יוכלו התלמידים המבקרים במקום לחקור את התפתחותם של צמחים שונים המושפעים מתנאים מגוונים
10/07/2017 11:00
נרכשה מערכת לגידול הידרופוני של צמחים בתפוח פיס

כחלק  מהלמידה החקרנית  המתקיימת  בתפוח הפיס באור יהודה בניהולה של אתי גיטליס, נרכשה מערכת ייחודית לגידול הידרופוני של צמחים או לגידול צמחים במנותק ממצע. הצמחים גדלים בתוך כוסיות כך ששורשיהם יונקים חומרי הזנה מהמים המעושרים בדשן טבעי. המים זורמים בצינורות מחוררים, כאשר משאבת המים מזרימה את המים למערכת הצינורות במעגל סגור.

 

למערכת שנרכשה יש יתרונות רבים, כגון העובדה שאין צורך באדמה, המים נשארים במערכת וניתן לעשות בהם שימוש חוזר, צעד החוסך משמעותית מים, ניתן לשלוט ברמות התזונה והדישון, אין זיהום אקולוגי וסביבתי בגלל המערכת המבוקרת, ישנן תשואות יציבות וגבוהות, הטיפול במזיקים ובמחלות פשוט יותר בהשוואה לגידול באדמה בגלל הניידות של המכל ולא נגרמים נזקים מחומרי הדברה מסוכנים.

 

המערכת הינה מודולרית וניתנת להוסיף בה עוד יחידות גידול לגובה. כמו כן, היא מדגימה  את הצורך בגידול מזון כאשר עתודות הקרקע הולכות וקטנות נוכח העלייה המוגברת באוכלוסייה בארץ ובעולם. באמצעות המערכת, יוכלו התלמידים המבקרים בתפוח לחקור את התפתחותם של מיני צמחים שונים המושפעים מתנאים מגוונים.

negishut icon עבור לתוכן העמוד