דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
התנדבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
מחיר למשתכן
הקתדרה העממית

נרכשה מערכת לגידול הידרופוני של צמחים בתפוח פיס

המערכת שנרכשה עבור תפוח פיס מאפשרת גם לגדל צמחים במנותק ממצע וחוסכת משמעותית מים, ובאמצעותה יוכלו התלמידים המבקרים במקום לחקור את התפתחותם של צמחים שונים המושפעים מתנאים מגוונים
10/07/2017 11:00
נרכשה מערכת לגידול הידרופוני של צמחים בתפוח פיס

כחלק  מהלמידה החקרנית  המתקיימת  בתפוח הפיס באור יהודה בניהולה של אתי גיטליס, נרכשה מערכת ייחודית לגידול הידרופוני של צמחים או לגידול צמחים במנותק ממצע. הצמחים גדלים בתוך כוסיות כך ששורשיהם יונקים חומרי הזנה מהמים המעושרים בדשן טבעי. המים זורמים בצינורות מחוררים, כאשר משאבת המים מזרימה את המים למערכת הצינורות במעגל סגור.

 

למערכת שנרכשה יש יתרונות רבים, כגון העובדה שאין צורך באדמה, המים נשארים במערכת וניתן לעשות בהם שימוש חוזר, צעד החוסך משמעותית מים, ניתן לשלוט ברמות התזונה והדישון, אין זיהום אקולוגי וסביבתי בגלל המערכת המבוקרת, ישנן תשואות יציבות וגבוהות, הטיפול במזיקים ובמחלות פשוט יותר בהשוואה לגידול באדמה בגלל הניידות של המכל ולא נגרמים נזקים מחומרי הדברה מסוכנים.

 

המערכת הינה מודולרית וניתנת להוסיף בה עוד יחידות גידול לגובה. כמו כן, היא מדגימה  את הצורך בגידול מזון כאשר עתודות הקרקע הולכות וקטנות נוכח העלייה המוגברת באוכלוסייה בארץ ובעולם. באמצעות המערכת, יוכלו התלמידים המבקרים בתפוח לחקור את התפתחותם של מיני צמחים שונים המושפעים מתנאים מגוונים.

negishut icon עבור לתוכן העמוד