דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
רישום לגני הילדים
רישום לכיתה א'
דלג על Banners
Banners
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
דו"ח לתושב
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
התנדבות
מחיר למשתכן
הרפורמה במחלקת הגבייה
צהרוני my
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר

השר שטייניץ ביקר באור יהודה ויסייע בהאצת הטמנת קו המתח

שר האנרגיה הגיע לישיבת עבודה אצל ראש העיר ליאת שוחט והתעדכן בתכניות הפיתוח של העיר ובבעיית קו המתח הגבוה העובר מעל שכונות העיר. שוחט ביקשה את עזרתו של שטייניץ בקידום חקיקה לטובת פתרון לפיצוצי צינורות מים בבתים הפרטיים
17/07/2017 12:15
השר שטייניץ ביקר באור יהודה ויסייע בהאצת הטמנת קו המתח

ביום חמישי שעבר נפגש שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, עם ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט בלשכתה. ביקור זה הוא הראשון שהשר עורך באופן רשמי בעיר בלשכת ראש העיר. בדיון המשותף סקרה שוחט את תכניות הפיתוח של העיר, הבניה החדשה וההתחדשות העירונית. כמו כן, ראש העיר התמקדה במספר נושאים בעלי חשיבות לתושבי העיר להם נגיעה לתחום משרד האנרגיה וגם נושאים בהם השר יכול לתמוך ולסייע כחבר ממשלה.

 

במהלך הביקור, סייר השר בנקודות חשובות ועמד, באופן אישי, על הבעייתיות בנושאים שהוצגו בפניו על ידי ראש העיר. בפני השר הוצגה בעיית קו המתח הגבוה העובר מעל שכונות העיר, קו שכבר הושגה הסכמה לביצוע הטמנה שלו, אך עדיין נדרש הצורך להראות כמה חשוב ודחוף פרויקט ההטמנה עבור אלפי התושבים שחיים תחתיו. במהלך סיור השר בעיר, התעכבה הפמליה בסמוך לבתים החדשים שברחוב דוד אלעזר, כאשר בפני השר הוצגה הבעיה של קווי חשמל וטרנספורמטור על עמוד בסמיכות גבוהה למבנה מגורים. השר אכן התרשם מהקרבה של עמוד החשמל לחדרי שינה ומגורים ובירר מהן האפשרויות העומדות על הפרק לגבי הפתרון.

 

במסגרת הביקור, העלתה שוחט יוזמה משלה אותה היא תשמח לקדם בשיתוף פעולה עם השר בנוגע לבעיות הקיימות בבניינים הישנים בעיר שסובלים מפיצוצי מים חדשות לבקרים. על פי החוק, מנועים תאגיד המים והעירייה לפעול בשטח הבתים הפרטיים, דבר אשר מונע מהתושבים לקבל סיוע. על כן הציעה שוחט לבצע חקיקה שתאפשר לתאגידי המים לפעול, כמעיין קבלן משנה, בתוך השטח הפרטי בשכונות אלו. השר שטייניץ בירך על הרעיון והבטיח לבדוק את האפשרות לקדם חקיקה בנושא.

 

בתום הביקור הודיע השר שטייניץ כי יבצע בדיקות מול חברת החשמל, הנמצאת תחת אחריות משרד האנרגיה, בשתי הבעיות שהוצגו בפניו. בנוסף, השר הציע לראש העיר לבחון חיבור של השכונות החדשות שיוקמו לתשתית הגז הטבעי ההולכת ומוקמת בימים אלו, הצעה שהתקבלה בברכה. השר שטייניץ, שאמנם מכיר את אור יהודה בעיקר דרך פעילות סניף הליכוד המקומי, הביע התפעלות מריבוי התחומים בהם פועלת ראש העיר לשינוי, איחל לה הצלחה רבה והתחייב לסייע ככל האפשר בתחום אחריות משרדו.

negishut icon עבור לתוכן העמוד