דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
רישום לצהרונים
דלג על Banners
Banners
צהרוני my
הרפורמה במחלקת הגבייה
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
מחיר למשתכן
התנדבות
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הקתדרה העממית
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר

90% מבוגרי ברנקו וייס מתגייסים לצה"ל

בית ספר ברנקו וייס הציג בשבוע שעבר את נתוני הגיוס המשמעותי לצה"ל ליחידות לוחמות ותומכות לחימה – 90% מהבוגרים מתגייסים לצה"ל, ו-60% מהם משרתים ביחידות קרביות

24/07/2017 15:25
90% מבוגרי ברנקו וייס מתגייסים לצה"ל

בית הספר ברנקו וייס באור יהודה סיכם שנה עם עלייה ניכרת באחוזי הגיוס לצה"ל וזכאות לבגרות מלאה של בוגרי בית הספר. בית הספר התיכון מצטיין בעבודה בכיתות קטנות עם תלמידים הזקוקים ליחס אישי של הצוות החינוכי, כאשר אחת החוזקות של בית הספר היא האווירה המשפחתית בין צוות המורים לתלמידים.

 

נתוני הגיוס לצה"ל ואחוזי הבגרויות הגבוהים הם אחד המדדים להצלחת התלמידים בבית הספר, כאשר צוות המורים והמחנכים משלבים בתכנית הלימודים ביקורים וסיורים של קציני צבא שמספרים על שירותם הצבאי ותרומתם למדינה. בשבוע שעבר הוצגו נתוני הגיוס בפני ראש העיר ליאת שוחט, כאשר מהנתונים עולה כי 90% מבוגרי בית הספר מתגייסים לשירות בצה"ל, ו-60% עושים זאת ביחידות קרביות ותומכות לחימה. גם בקרב הבנות שמסיימות כיתות י"ב יש עלייה ברצון לגיוס למג"ב, קרקל ויחידות לוחמה. בקרב בוגרי בית הספר, יש שהתגייסו לצנחנים, מג"ב, גבעתי ויחידות שדה נוספות. בוגרי בית הספר מתנסים בשלוש שנותיהם במוסד החינוכי בחיבור לקהילה ועזרה לזולת, ועוברים טיולים רבים וחיבור למקורות הישראלים, דבר המגביר את הרצון לשרת את המדינה, לתרום ולהיות חלק מהחברה הישראלית.

 

בזכות שיתוף הפעולה ההדוק עם צוות בתי הספר יובלים, פועלים יחדיו אנשי החינוך של שני בתי הספר למצוא את המסגרת הראויה והמתאימה לכל תלמיד כדי למצות את מרב הכישרונות והייחודיות בכל אחד. האני מאמין של צוות המורים הוא להגיע לכל תלמיד ולא לוותר על אף אחד.

 

בית הספר פועל באור יהודה מזה שבע שנים כאשר אחוזי ההרשמה אליו גדלים משנה לשנה בזכות שמו הטוב והיחס האישי שמקבלים התלמידים, מה שמביא הורים רבים מרחבי בקעת אונו, ראשון לציון ורמת גן להגיע אל המוסד החינוכי ולבחור בו כמקום הלימודים של ילדיהם.

 

בבית הספר לומדים לבגרות מלאה דרך שני מסלולים עיקריים, מסלולי בגרות בגיאוגרפיה ותקשורת. בית הספר מכשיר את תלמידיו בלימודי תקשורת דיגיטאלית, כאשר בכיתה י"ב מצלם כל תלמיד סרט גמר אחרי שנתיים שבהן למדו את יסודות הצילום, התנסו בשיעורי עריכה של סרטים, נפגשו עם במאים ואנשי תקשורת. בנוסף, בית הספר מפעיל צוות תקשורת שיוצא להפקות שטח בעיר. התוכנית נועדה כדי להכשיר את התלמידים בהתמודדות עם שוק העבודה וצבירת ניסיון מעשי בתחומי הצילום וההפקה. במשך השנה האחרונה הפיקו התלמידים מספר כתבות שטח שהתפרסמו באתר ובדף הפייסבוק של עיריית אור יהודה.

 

צוות בית הספר המורכב מאנשי חינוך צעירים ובוגרים, מביא פסיפס של הישראליות אל תוך האווירה של בית הספר. לצד מחנכים צעירים שזאת שנתם הראשונה בחינוך, נמצאים מנכ"לים, קציני צבא, ואנשי כוחות הביטחון שעברו הסבה ללימודי חינוך ויחד הם מרכיבים צוות מורים אנושי חם ותומך.

 

הרצל שקרצי, מנהל בית הספר, מציין בגאווה: "בית הספר סיים עוד שנה מוצלחת. אני גאה בתלמידים שלא מוותרים לעצמם. הם יודעים כי אנחנו בצוות החינוך נמצאים בשבילם בכל שעות היממה. מעבר לגאווה באחוזי בגיוס לצה"ל ונתוני הזכאות לבגרות של תלמידי י"ב, אני גאה בכל תלמיד ותלמידה המסיימים את ברנקו וייס ויוצאים אל החיים עם סל כלים וערכים להמשך חייהם. הדלת בברנקו וייס פתוחה תמיד לבוגרים בכל שלב בחייהם, אנחנו כאן".

negishut icon עבור לתוכן העמוד