דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
מחיר למשתכן
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
רישום לצהרונים
היכל התרבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
התנדבות
הקתדרה העממית

יוזמה חדשה בחט"ב יובלים – פיתוח משחקי חשיבה לתלמידים


תלמידי כיתה ט' נחשון זכתה למימון מהקרן ליוזמות חינוכיות כדי לייצר משחקים חווייתיים שיאפשרו לימוד אפקטיבי יותר של נושאים מורכבים במקצועות הליבה. בנוסף, הם יבנו מרחבי למידה ויעצבו כיתות בבית הספר
1/10/2017 10:00
יוזמה חדשה בחט"ב יובלים – פיתוח משחקי חשיבה לתלמידים

יוזמה חדשה החלה בחט"ב יובלים באור יהודה: מדובר בפעילות שנקראת "משחשיבה" המיועדת לפיתוח משחקי חשיבה. הרעיון שעומד מאחורי היוזמה הוא התארגנות של תלמידי כיתה ט' נחשון בחטיבה יחד עם המחנכת עינת שאולסקי כדי ללמד בצורה חווייתית ושונה.

 

היוזמה, שזכתה לברכת הדרך ולמימון מהקרן ליוזמות חינוכיות, היא לבנות משחקים שיהוו חלק מתכנית הלימודים בבית הספר במקצועות הליבה (מתמטיקה, מדעים, אנגלית ולשון), כאשר התלמידים יישבו עם רכזי המקצועות, ותחילה יבינו באילו נושאים לימודיים יש להתמקד ולהעשיר את הידע. בשלב הבא, התלמידים ימציאו ויבנו משחקים ולאחר מכן תתקיים למידת עמיתים כך שתלמידי כיתת נחשון יעבירו את השיעורים לתלמידים צעירים יותר.

 

בנוסף, התלמידים יבנו מרחבי למידה מיוחדים ויעצבו כיתות בבית הספר לצורך הפעלת היוזמה, כמו בניית משחק חדר בריחה במקצוע מסוים. כמו כן, התלמידים ייצרו מזוודה מיוחדת אותה כל מורה יוכל לקחת לשיעור ולהעביר את המשחקים בקבוצות בכיתות הלימוד השונות אותן הוא מלמד.

negishut icon עבור לתוכן העמוד