דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הקתדרה העממית
הסדרי החנייה החדשים בעיר
היכל התרבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
רישום לצהרונים

מיזם חדש בעיר: שלישי קורן לתינוק ולאם ע"ש קורן שמש

8/01/2018 13:00
מיזם חדש בעיר: שלישי קורן לתינוק ולאם ע"ש קורן שמש

'שלישי קורן', או בשמו הנוסף 'אימהות מחבקות אימהות וילדיהן', הוא מיזם חדש שיצא לאחרונה לדרך במטרה לסייע ולתמוך באימהות טריות ולאפשר להן אתנחתא קלה של מספר שעות, כשילדיהן נמצאים בידיים הכי טובות שיש. הפרויקט שהחל לפעול לפני כחודש בגן נצנוצים באור יהודה הוא יוזמה של תושבת העיר סנדרה שמש, להנצחת בנה קורן ז"ל. את הפרויקט מובילה ניצה רחמים, דודתו של קורן והגננת בגן נצנוצים, שביקשה להנציח את זכרו של אחיינה: "המטרה שלשמה הוקם הפרויקט היא להנציח ולשמר את זכרו של קורן שלנו, שנלקח מאיתנו בגיל כל כך קטן. בחרתי להפוך את זכרו של קורן לנצחי בעזרת פעילות שבועית של 'שלישי קורן', בה ייהנו הפעוטות, שבגילם זקוקים מאוד לחיבוק אנושי ולמגע ידיים, מזמן של חיבוקים, פינוק והעשרה. במקביל האימהות הטריות יקבלו תמיכה, מקום חם לחלוק ביניהן את חווית האימהוּת, כלים להתמודדות בחיי היומיום ופעילויות העשרה שיוסיפו לחיבור בינן לבין התינוק".

 

הפרויקט נעשה בשיתוף 'אימהות למען נוער ע"ש עומרי ליג'י', שלוקחות בו חלק פעיל ומגיעות מדי שלישי אחה"צ בין 17:00-20:00 לגן נצנוצים, יחד עם אימהות נוספות כדי להעניק תמיכה לאימהות הטריות. האימהות הוותיקות מטפלות בפעוטות: מחבקות, מאכילות, מחליפות טיטולים ומשחקות, ובמקביל גם משמשות כתף חמה ואוזן קשבת לאימהות שתחום ההורות חדש להן. בזמן המפגש, האימהות הטריות יכולות להשאיר את הפעוטות בגן ולצאת לסידורים או סתם לאפשר לעצמן זמן איכות. אלה שבוחרות להישאר בגן, יכולות להירגע ולנוח, ועל הדרך גם לשתף בדילמות ולהחליף חוויות עם אימהות אחרות.

 

במסגרת הפרויקט, יתקיימו מפגשים מקצועיים עם מלווה התפתחותית ועם פיזיותרפיסטית לתינוקות, וישולבו סדנאות העשרה וימי כיף חווייתיים לאימהות הטריות ולנשים המתנדבות, כשכל בעלות המקצוע מעבירות את התכנים בהתנדבות מלאה. ניצה רחמים מציינת: "הפרויקט משמש מסגרת חברתית קהילתית עבור אימהות רבות שאין להן עזרה מהמשפחה בגידול הילדים, ובטח שלא זמן לעצמן, וזה המקום בו יוכלו לקחת פסק זמן ממרוץ היומיום, לנוח, וליהנות". המפגשים ב'שלישי קורן' פתוחים לקהל הרחב שרוצה לקחת חלק ולהתנדב, ומיועדים לסייע לאימהות ותינוקות מלידה ועד גיל שנה. המפגשים לא כרוכים בתשלום ומאפשרים לכל אמא טרייה שזקוקה לעזרה ומנוחה, להסתייע בשירות של האימהות שמגיעות להתנדב.

ראש העיר, ליאת שוחט, בירכה על הפרויקט: "מדובר ביוזמה מבורכת שמנציחה באופן מקסים את זכרו של קורן ז"ל, ויוצרת לאימהות, הוותיקות והחדשות, מעגל כוחות שנטען על ידן בכל מפגש מחדש. ככה זה כשיש עיר עם קהילה מחבקת ונרתמת. אני מודה לכל העוסקות במלאכה ומזמינה אתכן לקחת חלק בפעילות".

negishut icon עבור לתוכן העמוד