דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
פיקוד העורף
דלג על Banners
Banners
היכל התרבות
הקתדרה העממית
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
מחיר למשתכן
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הסדרי החנייה החדשים בעיר
צהרוני my
הרפורמה במחלקת הגבייה

בטקס ממלכתי שהתקיים בכפר המכבייה הצטרפה אור יהודה לאמנת "עיר ללא אלימות"

  

ביום חמישי 17.12.09 התקיים בכפר המכבייה טקס לציון הרחבת תכנית "עיר ללא אלימות"- תוכנית הדגל של המשרד לביטחון פנים למאבק באלימות. מטרת התוכנית היא באמצעות מערך משותף לרשות המקומית ולגורמי ביטחון, חינוך ורווחה להתמודד עם התנהגות אנטי חברתית, אלימות, עבריינות ופשיעה ע"י פעולות הדרכה ואכיפה והפעלת תוכניות התערבות בקרב כל קבוצות האוכלוסייה בעיר.

שורשיה של התוכנית במיזם שנולד בעיר אילת לפני כארבע שנים, הוכתר בהצלחה והביא לירידה משמעותית בהיקף מקרי העבריינות והאלימות בעיר. הוגי הרעיון התמקדו בעיקר באוכלוסיית ילדים ונוער וכן בתפקידה של הסמכות ההורית כמשפיעה על עיצוב התנהגותי, תוך אנטרקציה עם גורמי הרשות ואכיפת החוק.
התוכנית מקיפה את כל מערכת החינוך הפורמאלית בעיר, את פעילות הפנאי בשעות אחה"צ ואת מירב הגורמים שיש להם נגיעה לנושא, מתוך הנחה, שברגע שכולם מדברים בשפה אחידה, יש לכך תרומה מאוד משמעותית.

כ-130 רשויות הגישו בקשות להצטרף לתוכנית ורק 66 מהן כאמור, התקבלו. ראשי הרשויות המקומיות המצטרפות הוזמנו לאירוע מיוחד לציון הצטרפותם לתוכנית, במעמד השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה דודי כהן, נשיא הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין, חברי ועדת ההיגוי הלאומית וראשי הרשויות המקומיות, שם חתמו על אמנת עיר ללא אלימות.
את העיר אור יהודה יצג ראש העירייה, דוד יוסף שאמר: "אני מברך על הצטרפותה של אור יהודה לתוכנית כה חשובה. בכוונתי לרתום את כל המערכות להצלחתה ולא לחסוך בחשיבה, מאמץ ומשאבים להצלחת המהלך. אני מאמין כי עתה יותר מתמיד נדרש צעד רציני למיגורה ולצמצומה של האלימות ולרשות חלק מרכזי בהצלחתו."

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד