מסע חלוצים בנגב

מסע חלוצים בנגב (הגדל)

תלמידי שכבה ט' מבית ספר "יובלים" יוצאים ל"מסע חלוצים בנגב" בכל שנה ברוח הסיסמה הדור שלנו התור שלנו. המסע מאפשר לתלמידים להכיר ולחוש את רוח החלוציות הציונית ואהבת הארץ, שהניע את המתיישבים בנגב אז והיום וללמוד את סיפורם של החלוצים הבונים והלוחמים במאבק להקמת מדינה יהודית.

למסע מסר ערכי - החלוציות אינה בחירה של תקופה מסוימת, לדור שלנו ולכל אחד מאתנו יש אחריות ומחויבות לפעול באופן ממשי לעיצוב דמותה ואופייה של החברה בה אנו חיים כחלק ממדינת ישראל, למעננו ולמען הדורות הבאים.

המסע מתחיל, כחודשיים לפני היציאה, במסגרת בית הספר בשיעורי השל"ח ובשיעורי המחנך. כאותם חלוצים גם התלמידים התכוננו למסע, הם חילקו ביניהם את משימות ההדרכה והפעילות החברתית למשך 3 ימים מתוך אחריות ורצון להפוך את המסע ל"מסע אישי".

"במסע חשנו את קשיי החלוצים בבואם להתמודד עם קשיי המדבר. במשך שלושה ימים "חיינו" את הנגב ונשמנו את ריחו, הקשבנו לשקט המדהים שלו וספגנו את הנוף המדברי המדהים, ההרים בגוני חום-זהוב המתנשאים כלפי מעלה לשמיים נראו כאילו נוגעים בכחול העננים, מראה מרהיב שרובנו לא נחשפנו אליו מעולם בחיי היום יום שלנו. טיילנו בהר סהרונים, במכתש רמון וסיירנו בעקבות החלוצים במצפה רמון. טעמנו מעט מן התרבות הבדואית בחפלה בדואית, אכלנו בחברותא על מזרנים סביב מגש גדול העמוס במטעמים.

חתמנו את המסע ביום השלישי בעקבות בן גוריון בנווה המדבר של עין עובדת ושדה בוקר. פגשנו, הלכה למעשה, את הקושי שבמדבר והבנו כיצד החלוצים הפכו את הקושי להזדמנות. התארחנו ב"חאן שיירות", חווינו את תחושת הביחד ובערב קיימנו פעילות מגבשת לכל השכבה".

המסע במדבר הציב בפני התלמידים את האתגר - כיצד להפוך את הקושי שלנו להזדמנות.
negishut icon עבור לתוכן העמוד