מהפך הניקיון באור יהודה יוצא לדרך - יחד נשמור על אור יהודה נקייה

עיריית אור יהודה יוצאת בקמפיין לשמירה על איכות החיים במרחב הציבורי וזקוקה לשיתוף הפעולה של התושבים כדי לדאוג לכך שניקיון העיר יישמר.
העירייה משקיעה את מירב המשאבים על ידי ניקוי באמצעות מכונות טיאוט, שטיפת מדרכות, מנופים ופועלי ניקיון.

אשפה ביתית

יש להשליך את האשפה בתוך הפחים בשקיות קשורות ולא בתפזורת כדי למזער התקרבות של בעלי חיים. אדם שישליך אשפה מחוץ לטמונים ייקנס בסכום של 730 ש"ח

מיחזור

עיריית אור יהודה שמה דגש על עידוד המיחזור באמצעות מתקנים שפרוסים ברחבי העיר. בין המתקנים: מיחזורית לבקבוקי פלסטיק, פח סגול לאריזות זכוכית, קרטוניות, מתקנים למיחזור בגדים, פח כחול לאיסוף נייר-עיתונים וקרטון דק והפח הכתום לפסולת אריזות. במידה והמתקנים מלאים, ניתן לפנות למוקד 106 ולדווח על כך.

אריזות קרטון

יש לשטח את האריזות ולהניחן ליד הטמונים באופן מסודר או בקרטוניות. אין להשליך את הקרטונים לתוך הטמונים. יש לדאוג לכך שהקרטונים ריקים מפסולת. אדם שישליך קרטון לפחי אשפה ייקנס בסכום של 730 ש"ח.

כלבים

יש להוביל כלבים כאשר הם קשורים ברצועה כשמחסום לפיהם. יש לאסוף את גללי הכלבים כדי לשמור על הסביבה נקייה ולמנוע העברת מחלות. אין לאפשר לכלבים להתרוצץ חופשיים ברחובות ובגנים ציבוריים. אתם מוזמנים להשתמש בשקיות שמוצבות בפארקים וברחבי העיר, ולהשליך את הפסולת לאשפתונים. שימו לב! קיימות בעיר 3 גינות כלבים - בפארק קנדה, בפארק נווה רבין וברמת פנקס. 
אדם שלא ידאג לפינוי צואת כלבו או יסתובב עם כלב שאינו קשור ייקנס בסכום של 475 ש"ח

פסולת בניין

תושב שמשפץ את דירתו מחויב לדאוג לפינוי פסולת הבניין, ולא להשליך את הפסולת בפחי האשפה, בטמונים או במכולות (צפרדע). שימו לב כי אדם שיפנה פסולת בניין בניגוד להוראות אלו ייקנס בסכום של 730 ש"ח ולאחר מכן יאלץ לפנות את הפסולת בעצמו!

גזם וגרוטאות

יש לפנות גזם וגרוטאות בימי ההוצאה בלבד. יש לאסוף את הגזם (דשא, עלים וענפים) באופן מסודר בשקיות אשפה ולהניחן בשפת הכביש או על המדרכה. אין בשום אופן להניח את הגזם על הטמונים כדי למנוע מצב שבו לא ניתן להשליך פסולת. תושב או גנן שיוציא פסולת/גזם שלא ביום הפינוי ייקנס בסכום של 730 ש"ח

 

לרשימת מתקני המיחזור - לחצו כאן 

ימי פינוי אשפה, גזם וגרוטאות - לחצו כאן