פעילות מקומות עבודה

כלל מקומות העבודה רשאים לפעול, בכפוף לעמידה בכללי התו הסגול וללא קבלת קהל.

קבלת קהל תותר במקומות הבאים:

▪️ חנויות רחוב - החל מיום ראשון, 8.11.2020, ניתן לקבל עד 4 לקוחות בחנויות רחוב ובדוכנים, שהכניסה אליהם נעשית ישירות מהרחוב. עדיין חל איסור לקבל קהל בחנויות שממוקמות בקניון מקורה או במקום שכולל 20 בתי עסק ומעלה ובניהול חברת ניהול, בשוק קמעונאי או ביריד.

 

▪️ צימרים - החל מיום שישי, 6.11.2020, ניתן להפעיל עד 6 יחידות אירוח. בכל יחידת אירוח יתארחו אנשים מאותו מקום מגורים בלבד, יחידת האירוח תכלול מיטה, חדר רחצה ושירותים לכל הפחות, ולא יהיו לה חללים וכניסות משותפות עם יחידות אחרות. לא יופעלו מתקנים משותפים (חדר אוכל, בריכה, מכון כושר ועוד).

 

▪️ מקום למתן טיפול שאינו רפואי, בגוף האדם (כולל מספרה, טיפולי יופי, קוסמטיקה ועיסוי) - בכפוף לחיטוי בין מטופלים. המטפל נדרש לעטות מסכה ומגן פנים, קבלת לקוחות בתיאום מראש בלבד.

 

▪️ מקום למתן טיפול רפואה משלימה - כולל רכיבה טיפולית, טיפול נפשי או רגשי, ובריכות טיפוליות בתפוסה שלא תעלה על שחיין אחד בכל מסלול שחייה. יש לקיים את הטיפול בהתאם להנחיות, כולל חובת תיאום ביקור מראש וחיטוי בין מטופלים. המטפל נדרש לעטות מסכה ומגן פנים.

 

▪️ פעילות עסקית אחד על אחד -  ניתן לקיים כל פעילות עסקית אחד על אחד כמו שיעור פרטי, אימון כושר וכדומה, ובתנאי שאינה מתקיימת במקום עסקי כמו חדר כושר, סטודיו, משרד עסקי וכדומה. כלומר ניתן לקיים אך ורק במרחב פרטי או בשטח פתוח. יש להקפיד על שמירת מרחקים ועטיית מסכה היכן שמחייבות ההנחיות.

 

▪️ מקום להקרנת סרט קולנוע שהצפייה בו נעשית מתוך רכב פרטי ("חנו וצפו" - דרייב אין) - בתפוסה שלא תעלה על 400 כלי רכב פרטיים וללא מכירת מזון. יש להציב סדרנים לשמירת ההוראות.

 

▪️ מקום המשמש לאימון ספורט, לרבות בריכת שחייה, עבור ספורטאי מקצועי או ספורטאי תחרותי, גם לילדים ולנוער. להנחיות המלאות לספורטאים מקצועיים ותחרותיים.

 

▪️ אירועים - להנחיות המלאות לקיום אירועים, כולל פירוט הספקים שניתן להעסיק באירוע.

 

▪️ טיולים מאורגנים - ניתן לקיים בהתאם לכללי ההתנהגות ובהובלה של מדריך טיולים.

 

▪️ שיעורי נהיגה - עד 2 נוסעים באותו הרכב, נוסף על הנהג. ברכב פרטי הכולל יותר מספסל אחורי אחד, ניתן להסיע נוסע אחד נוסף בכל ספסל ובלבד שישב בספסל נפרד.

 

▪️ בתי מרקחת.

 

▪️ מקום למכירת מזון (כולל מזון לבעלי חיים).

 

▪️ מכון אופטיקה.

 

▪️ חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה.

 

▪️ חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית ומכבסה.

 

▪️ חנות למוצרי תקשורת ושירותי תקשורת ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת ומחשבים.

 

▪️ שווקים – חל איסור על פתיחת דוכנים. תתאפשר מכירת מזון בלבד, אך ורק בחנות המצויה במבנה סגור.

 

▪️ מקומות עבודה ציבוריים, המוגדרים כמשרד ממשלתי, יחידת סמך ורשות מקומית, יכולים לתת שירותים חיוניים שלא ניתן לספק מרחוק.

 

▪️ מקום שקיבל אישור ממנהל שירותי הרפואה יכול לתת שירותים חיוניים שלא ניתן לספקם מרחוק.


דגשים נוספים:


▪️ שאר החנויות והעסקים אינם פתוחים לקבלת קהל, אך יכולים לבצע משלוחים.


▪️ מסעדות ובתי קפה - חל איסור על ישיבה של לקוחות, אך ניתן לספק שירות טייק אווי ומשלוחים.

▪️ אסור לערוך או להשתתף באירועים הבאים - כנס, אירוע ספורט, פסטיבל, מופע בידור ומופע אומנות.


▪️ בתי מלון - סגורים, למעט לצורך השכרת חדרים לשם חלופת מגורים, אירוח מטופלים ובני משפחותיהם בסמוך למוסד רפואי ומלוניות בידוד והחלמה, וללא הפעלת שטחים משותפים כגון בריכה, חדר אוכל וכדומה.

 

▪️ קיימת חובת רישום כניסה למקום ציבורי או עסקי שהכניסה אליו נעשית בתיאום או בהזמנה מראש. על בעל המקום לתעד ולשמור רשימה של המבקרים במקום: שם מלא, תאריך ,שעה ומספר טלפון, לשם תשאול אפידמיולוגי אם יידרש..


מידע מלא אודות מקומות העבודה הפתוחים והסגורים לקבלת קהל