תושבים יקרים,

אנו עוקבים אחר ההנחיות האחרונות של משרד הבריאות, כשבראשן האיסור על התכנסות של מעל 100 אנשים. להחלטה הזו יש השלכות רבות ואנו פועלים ליישם אותן בכל תחומי הפעילות העירוניים.

* העירייה ו"נפגשים" מרכזים קהילתיים לא יקבלו קהל עד להודעה חדשה. לרשותכם עומדים המוקדים הטלפוניים. עיריית אור יהודה - 03-5388111; "נפגשים" מרכזים קהילתיים - 03-7353535. כמובן שהעירייה ו"נפגשים" מספקות שירותים רבים באמצעות אתרי האינטרנט - העירייה בכתובת www.oryehuda.muni.il ו"נפגשים" באתר החדש - www.nifgashim.org.il.

* חודש מרץ אמור היה להיות גדוש באירועים עירוניים. אנו נאלצים להודיע על ביטול פסטיבל הקולנוע לנוער שתוכנן להתקיים בהמשך החודש. שבוע החינוך שיוצא לדרך ביום שישי הקרוב יתקיים במתכונת מצומצמת ויכלול אך ורק את האירועים המתקיימים בבתי הספר ובגני הילדים. פסטיבל "נפגשים בבית" שמיועד לקבוצות קטנות מתקיים בשלב זה כרגיל (בכפוף להמשך ההנחיות של משרד הבריאות). כל האירועים שתוכננו להתקיים בהיכל התרבות וביתר המרכזים הקהילתיים מבוטלים באופן גורף עד להודעה חדשה.

* בתי הספר, גני הילדים ומעונות היום ממשיכים את פעילותם כרגיל. ראש העיר, ליאת שוחט, הנחתה את אגף החינוך ו"נפגשים" מרכזים קהילתיים להיערך בהתאם ולהגביר את פעולות ההגיינה הנדרשות, כולל הצבת מיכלי אלכוג'ל בכניסה לכל אחד ממוסדות החינוך בעיר. גם במוסדות הציבור ובתחנות האוטובוס יוצבו מיכלים לשימוש העוברים ושבים.

* ראש העיר, ליאת שוחט, הנחתה את מנכ"ל וגזבר העירייה לסייע לעסקים הבינוניים והקטנים בעיר בעקבות ההחמרה במצב. בין השאר הוחלט לדחות את התשלומים העירוניים שמועד פירעונם הגיע לתשלום עד ל-14 במאי 2020 למי שיבקש זאת. שוחט מציינת: "זהו צעד מחויב המציאות כדי לאפשר לעסקים שעוברים תקופה מאוד מאתגרת לעמוד על הרגליים ולהתייצב. החלטתי לאפשר לעסקים אלו לדחות את תשלומי הארנונה ואגרות השילוט. במקביל, אני קוראת לתושבי העיר לבצע רכישות בעיקר בעסקים בעיר. יש לנו מגוון עסקים בכל התחומים וחשוב שנדאג כקהילה אחת גדולה לעודד רכש באור יהודה".

* נציגי מחלקת רישוי עסקים יבצעו בימים אלו ביקורים בעסקי המזון כדי לבצע בדיקות והתאמות להעלאת המודעות להיגיינה במסגרת נקיטת אמצעי הזהירות. ההנחיות לבעלי העסקים הם להקפיד על קיומו של חומר מחטא לידיים, לבצע שטיפת ידיים מרובה של כל העובדים בבית העסק, לקיים תנאי תברואה שגרתיים של משרד הבריאות. אנו ממליצים לעסקים שמוכרים מוצרי מזון שאינם מגיעים ארוזים מראש מהיצרן, להציב באיזור המכירה שלט המורה לציבור שלא לגעת במזון בידיים חשופות (יש להניח כפפות ניילון במקום), במקרים של פיצוחים, זיתים, ממתקים במשקל, דברי מאפה, ועוד.

אנו קוראים לכם להמשיך ולעקוב אחר כל העדכונים באתר העירייה, בדף הפייסבוק של העירייה ובקבוצות הוואטסאפ העירוניות 

(דוברות עיריית אור יהודה)