*תושבים יקרים,*

*לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות, אנו מביאים עבורכם את הודעת משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות בנוגע להגבלות שיחולו בימים אלו על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל*

*יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה*

✅ תתאפשר יציאה מהבית לצורך ביקורי התייחדות והנצחה בקברי חללי צה״ל, נפגעי פעולות איבה ואתרי הנצחה החל מהיום ועד ערב יום הזיכרון (יום שני, 27.4.20) בשעה 16:00

⛔ על פי התקנות, בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון (החל מיום שני, 27.4.20 בשעה 16:00) לא תתאפשר יציאה מהבית לשם ביקור בבתי עלמין ואתרי הנצחה.

*יום העצמאות*

⛔ החל מיום שלישי (28.4.20, שעה 17:00) ועד ליום רביעי (29.4.20, שעה 20:00) יתקיים סגר מלא - ניתן יהיה לצאת מהבית אך ורק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים בלבד בתחום עיר המגורים, אלא אם בתחום זה לא קיימים שירותים אלו, ואז ניתן לקבלם ביישוב הסמוך לעיר המגורים. שימו לב כי המרכולים יהיו סגורים.
 
⛔ במועדים אלו תופסק פעילות התחבורה הציבורית

⛔ משרד הבריאות שב ומדגיש כי על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתים. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית (בהתאם לתקנות). ההתאווררות מתאפשרת עד 100 מטרים מהבית ופעילות ספורטיבית עד 500 מטרים מהבית.

*הבהרה בנוגע לחבישת ונשיאת מסיכות ונושאים נוספים*

✅ יש לצאת מהבית מצוידים במסיכה (ניתן לשאת אותה) ולחבוש אותה בעת התקהלות עם אנשים אחרים במרחב הציבורי, במשרדים, בחנויות, וכדומה. במהלך פעילות ספורטיבית אין צורך לחבוש מסיכה.

✅ ניתן לצאת מהבית גם לצורך ראיון עבודה

✅ מתאפשר קיום של חתונות בשטח פתוח ובהשתתפות של עד 19 אנשים תוך שמירת מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם

*עדכונים נוספים של העירייה*

✅ עבודות ניקוז ברחוב יקותיאל אדם החל מיום ראשון - 26.4.20 >> https://www.oryehuda.muni.il/news/379/

✅ תחרות "הבית שלי, הדגל שלנו" - קישוט הבית לכבוד עצמאות >> https://www.oryehuda.muni.il/news/378/

✅ הודעה לבעלי עסקים המחזיקים בנכס שאינו למגורים - הנחה בתשלום הארנונה >> https://www.oryehuda.muni.il/news/377/

*אנו ממשיכים לעדכן כל העת בכל ערוצי התקשורת:*