תושבים יקרים, בימים האחרונים מופצים ברשתות החברתיות (באור יהודה ובארץ בכלל) סרטונים ושמועות הקשורות לקרינה ולרשתות תקשורת.

ראוי להדגיש, שהרשויות מתייחסות בחומרה רבה להפצת פייק ניוז ובהלה בלתי מבוססת והנושא אפילו הוגדר בחוק כעבירה פלילית (כולל התגייסות לנושא של חברת פייסבוק בעצמה אשר מוחקת קבוצות שלמות מתוך הבנה כי מידע כוזב מטעה וגורם נזק גדול לציבור).

העירייה החליטה להניח בפני הציבור מידע מדויק והוא היחיד שיש לו ערך. כמו כן, הוחלט לפעול באמצעים משפטיים על פי חוק כנגד כל מפיצי הפייק ניוז העלולים לפגוע בשלום הציבור.

*מספר עובדות בדוקות הנוגעות לאור יהודה:

1. תאורת הלד החדשה שהותקנה בעיר בשנתיים האחרונות מפיצה אור בלבד. אין בה שום מרכיב המייצר קרינה והיא תאורה כמו כל תאורת לד הקיימת אצלכם בבית. תאורה חסכונית בחשמל, איכותית וידידותית לסביבה.

2. כל ציוד מכל סוג (אור, מצלמות אבטחה וכו') המותקן בעיר, מבוצע בהתאם לתקינה בישראל ובהתאם לחוקים המחמירים ביותר של משרדי התקשורת, הבריאות והגנת הסביבה.

3. נושא הקרינה, חריגות או סכנות, נמצא תחת אחריות המשרד להגנת הסביבה וכל "מדידה" על ידי אדם בלתי מקצועי וללא הבנה של התחום דומה לקבלת טיפול רפואי על ידי אזרח פשוט שעשה חיפוש בגוגל.

4. מכשירי המדידה המוצגים בסרטונים כ"מכשירים מקצועיים" הינם מודדים לתנורי מיקרוגל ביתיים ונוכחות של חוטי חשמל בקירות (כלומר מזהים מתח חשמלי). לא מדובר במכשירים מקצועיים.

5. באחד הסרטונים שהופצו באור יהודה מבוצעת "מדידה" כלפי גופי תאורה ישנים שלא הוחלפו עדיין לתאורת לד, וגם שם, באופן לא מפתיע, המודד מצפצף כי המכשיר מזהה מתח חשמלי רגיל שאינו מסוכן כלל ונמצא בכל קיר ביתי או שקע חשמלי.

אנו שוב מזכירים: העירייה עושה הכל כדי לשמור על בריאות תושבי העיר ואינה מיישמת בעיר טכנולוגיה אשר אינה מאושרת על ידי כל הגורמים המקצועיים והרגולטורים הרלוונטיים. כמו כן, הפצת ידיעה כוזבת שיש בה כדי לזרוע בהלה בציבור מהווה עבירה פלילית לפי חוק העונשין ונושאת עונש של עד שלוש שנות מאסר

אנו מאחלים לכולם שבת שלום, בריאות ושנצא יחד מחוזקים מהמשבר העולמי שפקד אותנו.

יחד ננצח!