תושבים יקרים,

היום (רביעי) התבשרנו שלא פחות מ-16 תלמידות ו-2 מורות מבית ספר אור חנה נדבקו בנגיף הקורונה. התוצאות הללו מגיעות על רקע דרישתנו לקיים בדיקות לכלל תלמידות וצוותי החינוך של בית הספר. חשוב להדגיש שבית הספר נסגר ביום ראשון.

על רקע התפרצות הנגיף, החליטה ראש העיר ליאת שוחט, בתיאום עם מנהלת מחוז ת"א חיה שיטאי והפיקוח לסגור את בית הספר היסודי אורות הסמוך מחשש להרחבת ההתפרצות של הנגיף, וכן את בית הספר היסודי אור מנחם שבו לומדים בני משפחה של תלמידות שנמצאו מאומתות, כל זאת עד יום שישי הקרוב (26.6) אז תתקבל החלטה חדשה בנושא לגבי המשך הלימודים. חשוב להדגיש ששני בתי הספר היסודיים הללו יעברו החל ממחר ללמידה מרחוק. החל ממחר (רביעי, 24.6) גם מעון רבין נסגר באופן זמני עד לקבלת תוצאות של שתי מטפלות שעובדות במקום.

נכון לעכשיו, נסגרו גם מספר כיתות נוספות במעונות היום בעקבות גל ההדבקה האחרון באור חנה: מעון סביונים (כיתת בוגרים), מעון ענבל (שתי כיתות) ומעון ללי (שתי כיתות). מעון אניטה ישוב לפעילות מחר (רביעי, 24.6).

אנו מודעים לחוסר המידע שמתקבל ממשרד הבריאות בנוגע למקומות שבהם שהו חולים מאומתים. יחד עם זאת, הוחלט כי נציגי העירייה יפנו בעצמם אל החולים המאומתים כדי להסתייע בהם במטרה למנוע את התפשטות הנגיף עוד יותר.

אנו עוקבים בדאגה אחרי הנתונים שמציבים את אור יהודה במקום לא טוב מבחינת התפשטות הנגיף. אנו גם ערים לכך שהתושבים ברובם מבינים היטב את המגמה וחזרו לשמור על הכללים הבסיסיים (עטיית מסיכה, שמירה על מרחק של 2 מטר וריחוק חברתי ושמירה על היגיינה אישית). יחד עם זאת, אנו קוראים לאלה שטרם הפנימו את חומרת המצב - המשך המגמה השלילית הזו עלולה להסב נזק קשה לעיר, לתושבים ולעסקים עם סגירה שתייצר הגבלות חריפות ביותר.

החל מתחילת השבוע תוגברה האכיפה ברחבי העיר, הן במקומות הציבוריים והן בעסקים. על פי החלטת הממשלה, מוטלים קנסות כבדים לאלו שמפרים את ההנחיות. אנו קוראים לכם לשמור על ההנחיות, להימנע מקנסות אלו ולראות את טובת בריאות הציבור יחד איתנו לפני הכול!

(דוברות עיריית אור יהודה)